Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

320 Saat Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası

Eğitim etkinliği içerisinde olan ve kitlelere öğrenim verecek bir kimsenin kendisinin de belirli bir eğitimden geçmesi gerekir. Birçok eğitimci ve doktrin, en başarılı ve kalıcı öğrenme sürecinin ”yaparak ve yaşayarak öğrenme” olduğu konusunda görüş birliğindedir. Yaratıcı Drama, bahsedilen ”yaparak ve yaşayarak öğrenme” başka bir deyişle uygulama bakımından birçok uygulamalı faaliyet içerisinde şüphesiz en etkili yöntemlerden biridir. Bu konunun içerisinde olan eğitimciler, sanatçılar ve uygulayıcıların bütünleştiği; en basit anlatımla drama, ‘Bir düşünceyi beden diliyle, hareket ederek, devinimle anlatımdır.” Yaratıcı Drama kısaca; içsel bir durumun, hayallerin veya bir düşüncenin eyleme dönüşmesi olarak bilinir. Yaratıcı Drama etkinliğinde kişi düşünür, plan yapar, organize eder ve düşüncesini harekete geçirmeye gayret eder. Uygulamaya dayalıdır. Peki 320 saat yaratıcı drama eğitimi sertifikası nedir, nasıl alınır, nereden alınır, ne işe yarar inceleyelim.

320 Saat Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaratıcı drama eğitimi sertifika programı, üniversite iş birliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programıdır. 320 saatlik yaratıcı drama eğitimi programına katılan katılıcımlar, E-devlet üzerinden sorgulandığında görülebilecek şekilde devlet üniversitesi onaylı yaratıcı drama sertifikasına sahip olabilirler.

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası 320 Saatlik Nereden Alınır?

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikasını uzaktan eğitim veren bir çok eğitim merkezinden alabilirsiniz. Bu konuda hiç sıkıntı yaşamadan birçok eğitim sertifikası veren kurum bulabilirsiniz. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile uzman kadro tarafından hazırlanan sertifika programına katılarak Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası alabilirsiniz. Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra Devlet Üniversitesi Onaylı ”Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası” almaya hak kazanırsınız. Yaratıcı drama eğitmen eğitimini uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

320 saatlik Yaratıcı drama eğitimi sertifikası alanlar; MEB’e bağlı kurumlarının okul öncesi ve ilköğretim programlarındaki drama derslerini yürütebilirler. Güzel sanatlar liselerinin drama derslerini yürütebilirler. MEB’de Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz. Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve devlet okulları ile halk eğitim merkezlerinde egzersiz ve kurs açabilme imkânınız bulunmaktadır. Yaratıcı drama eğitimi aldıktan sonra iş dünyasında, insan kaynaklarında ve tiyatro kurslarında da çalışabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Liderlik / Eğitmenlik sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın