Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile ve sosyal yaşam danışmanı olmak birçok kişinin hayalidir. Aile çok önemlidir ve ailede meydana gelen birçok sorun toplumu direkt olarak etkiler. Burada ise aile ve sosyal yaşam danışmanı devreye girer. Bu kişi aile içerisinde meydana gelen sorunları detaylı bir şekilde dinler ve bu sorunların kısa bir süre içerisinde çözülmesine yardımcı olur. Sosyal yaşam danışmanı olmak için ise gerekli eğitimleri almak ve bir sertifikaya sahip olmak gerekmektedir. Bu sertifikaya sahip olan kişiler çeşitli yerlerde hizmet verebilirler 

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Kimler Olabilir?

Danışman olabilmek için bir kişinin en az 4 yıllık üniversiteyi okuması gerekmektedir. Özellikle de çocuk gelişimi tıp hemşireliği psikolojik danışmanlık ve rehberlik sosyoloji sosyal hizmet ve aynı zamanda psikoloji bölümlerini bitirmeleri şarttır. Bu bölümlerden mezun olan kişiler gerekli olan eğitime girerek sertifika almaya hak kazanırlar ve çeşitli yerlerde çalışabilme hakkını elde ederler

Sosyal Yaşam Danışmanlık Sertifikası Ne İş Yapar? 

Aile ve sosyal yaşam danışmanlık sertifikası alanlar aile arasında meydana gelen sorunların kısa bir süre içerisinde giderilmesine yardımcı olur. Bunun için ise aile içerisinde olan bireyler detaylı bir şekilde dinlenir ve sorun kısa bir süre içerisinde ise çözüme kavuşturulur. Bu kişiler birçok eğitimden geçerler ve sertifika almak zorundadırlar.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Ne Kadar Maaş Alıyor?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlarının almış olduğu maaşlar çalıştıkları yere göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda kaç senedir bu mesleği yaptıklarına bağlı olarak da fiyatlar değişik olabilir. Ortalama sosyal yaşam danışmanı aylık olarak başlangıçta asgari ücret düzeyinde maaş almaktadır. Eğer şu an çalıştığı yerde daha uzun bir süre çalışma sağlıyor ise o zaman almış olduğu maaş daha fazla olacaktır. Bu mesleği yapmak isteyen kişilerin üniversite mezunu olması ve aynı zamanda bazı eğitimlere girip sertifika alması gerekmektedir.

Uzaktan eğitim ile yapılan Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika programına katılarak sertifika alabilirsiniz. Alınacak e devlette sorgulanan üniversite onaylı aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası ile danışmanlık yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın