Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi, aile arasında bir geçimsizlik söz konusu ise bu sorunu kısa zaman içerisinde ortadan kaldıran ve aile huzurunun korunmasını sağlayan kişilerin katıldığı programdır. Bu sayede aile içerisindeki iletişim daha kuvvetli olur. Danışmak olmak için ise ne yapılmalıdır? Danışman olmak isteyen bir kişinin 4 senelik üniversiteyi bitirmiş olması gerekmektedir. Ancak bu durumda bölümlerinde de psikolojik danışmanlık, tıp, rehberlik, sosyoloji gibi bölümler olması gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nasıl Alınır?

Eğitim almak isteyen kişilerin üniversiteler ve üniversite onaylı kurumların vermiş olduğu sertifika programlarına kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Buraya kayıtlarını yaptıran kişiler düzenli aralıklar ile eğitime girerler. Bu eğitim programı ortalama 2 ay sürmektedir. Bu süreyi tamamlayan ve hemen ardından gireceği sınavdan başarılı sonuç elde eden kişiler 400 saatlik sertifika alırlar. Alınan bu sertifika ile birçok yerde ise işe başlayabilirler.

Eğitim ve Sertifika Ne İş Yarar?

Aile sosyal yaşam danışmanlığı olmak isteyen kişiler çok sayıdadır. Ancak önemli olan bazı kriterleri yerine getirmektir. Bu kriterleri yerine getiren kişiler danışman olarak birçok yerde işe başlayabilirler. Peki, bu kişiler ne iş yaparlar? Aile içerisinde bir huzursuzluk meydana geldiyse bu kişiler bu huzursuzluğu ortadan kaldırırlar. İki tarafı da dinleyerek bir orta yol bulurlar ve olumlu sonuçlar elde ederler. Danışman olmak için ise belirli kurallar mevcuttur. Bu kuralların ise muhakkak yerine getirilmesi gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı İş İlanları

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı iş ilanları bir hayli fazladır. İş bulma oranı fazla olduğu içinde genellikle insanlar bu eğitimi alırlar ve birçok yere başvuruda bulunabilirler. 60 günlük bir eğitim süreçleri mevcuttur ve kişilerin bu eğitim süreçlerini eksiksiz bir şekilde bitirmeleri gerekmektedir. Genel olarak eğitimini eksiksiz tamamlayanlar çocuk esirgemede, rehabilitasyon merkezlerinde ve aynı zamanda sosyal hizmetler de çalışmaktadırlar. Birçok yerde iş bulabilme imkânları vardır. Bu nedenle de genellikle bu sebepten dolayı insanlar bu eğitimi almak isterler.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi üniversite iş birliği ve uzman eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın