Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Nasıl Alınır?

Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Nasıl Alınır?

Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği eğitimi, üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Katılacağınız akıl ve zeka oyunları eğitmenliği kursu sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Alınan akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifikası ile MEB’ e bağlı kurumlarda ve özel kurumlarda eğitmen olarak çalışabilirsiniz.

Bu eğitim ile zekâ oyunlarının geçmişi, eğitimdeki değeri ve zeka oyunlarındaki temel kavramlar hakkında bilgi vermek, zeka oyunları eğitiminde kullanılan teknikler, zeka oyunu çeşitlerine göre kazanılan yetenekler, ders planı oluşturma ve zeka oyunlarının öğretimi ile ilgili farkındalık oluşturmak ve tecrübe kazandırmak amaçlanmıştır.

Kimler Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Alabilir?

Akıl ve zeka eğitmenliği yapabilmeniz için gerekli olan akıl ve zeka oyunları eğitmenliği belgesini almanız gerekmektedir. Türkiye’nin istediğiniz her noktasından bu eğitime katılarak sizlerde akıl ve zeka oyunları eğitmenlik belgesine sahip olabilirsiniz. Bu sayede hem ek gelir elde etmiş olursunuz hem de geleceğimiz olan çocuklara sizlerin de katkıları ile bir yol gösterici ve geliştirici olmuş olursunuz. Bu eğitimi herhangi bir bölüm mezunu olmadan bu alana ilgi duyan her birey bu eğitimi alabilir. Ek olarak ise tabi ki eğitim bölümleri; çocuk gelişim öğretmenlik gibi alanların daha çok avantajı olacaktır. Bunun nedeni ise kariyerinize bir altın bilezik eklemiş olursunuz.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi’ne katılacaklar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Okul öncesi eğitmenleri
  • Yeni mezun öğretmenler
  • Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler
  • Zeka oyunları eğitmenliği yapmak isteyenler
  • Zeka oyunları dersi vermek isteyen öğretmenler
  • Çocuklarına daha fazla yararlı olmak isteyen ebeveynler
  • Çocuklarla keyifli oyunlar oynamak isteyen anne ve babalar
  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel okullarda olarak görev öğretmenler katılabilir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği sertifikası alarak ilk önce kendinize bir dal bir meslek edinmiş olursunuz. Bunların yanı sıra geleceğimiz olan çocuklara değer katarak onları bu ülkeye bu geleceğe hazırlamış olmakta olacaksınız. Zeka ve akıl oyunları, özel eğitim ile sağlanan bilgilerin çocuklara verilmesi, IQ ve EQ zekasını geliştirerek sözel veya mantıksal oyunlar ile eğitimini doğrudan destekler. Alacağınız ” Zeka oyunları belgesi ” sonucu verilmiş olan eğitimler ile bu nokta da eğitim vermeye hak kazanmış oluyorsunuz.

Zeka Oyunları Eğitmenlik Kursu Nereden Alınır?

Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği eğitimi üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlardan alınabilir. Bunların yanı sıra ise bazı eğitim ve kurs veren onaylı olmak kaydı ile noktalardan bu eğitim alınabilir. Sizler de bu eğitime katılmak için gerekli noktalara başvurabilirsiniz. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile deneyimli uzman eğitmenler tarafından hazırlanan sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan bu programa internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın