Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar?

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar?

Akıl ve zeka oyunları sertifikası, uzaktan eğitim modeli ile işimiz kaynaklı uğraşmak zorunda kaldığımız çocuklar ile çevremizde bulunan çocuklarla ve en önemlisi de eğitimleri için çabaladığımız çocuklarımız için harika bir eğitim fırsatı kazandırılmaktadır. Ayrıca sahip olduğumuz bilgi ve düşünceleri, bireylerle paylaşma fırsatı yakalayabilmektir. Akıl ve zeka oyunları belgesi ile hem özel hem de devlet kurumlarında iş fırsatı sunmaktadır.

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası Nereden Alınır?

Akıl ve zeka oyunları sertifika programı ile katılımcılarından bahsedelim. Katılımcılar akıl oyunları, strateji oyunları, işlem oyunları, sözcük oyunları, mekanik oyunlar ve popüler oyunlar hakkında uzman olacaklardır. Akıl ve Zeka oyunları sertifika eğitimini üniversiteden veyahut üniversite ile çalışan kurumlardan alınması gerekmektedir. Alınan bu sertifika ile birlikte okullarda seçmeli dersler deki akıl ve zeka derslerine girebilmektedirler ve hafta sonları boş zamanların da ise akıl zeka oyun kursları da açabilirler. Devlet ve Özel okullarda akıl ve zeka dersi verebilmek için akıl zeka öğretmeni sertifikası alması gerekmektedir. Ayrıca derslere girebilmek için sertifika zorunluluğu da bulunmaktadır. Bu sertifikayı görevinde uzman olan eğitim merkezleri arayıcılığıyla alınabilmektedir.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Akıl ve zeka oyunları sertifikası nasıl alınır? Milli eğitim Bakanlığına (MEB)e kurumuna bağlı olan tüm öğretmenler bu sertifikayı alabilir. Okul Öncesi Öğretmenleri , zeka oyunları öğretici olmak isteyen öğreticiler , lise mezunları , ilkokul mezunları ve tüm lisans mezunları bu sertifikayı alabilmektedirler. Bu belgeyi alabilmek için kurulmuş olan kurum ve kuruluşlardan eğitimi üst düzey verebilen eğitmenler yardımcılığı ile alabilirsiniz. Üniversite iş birliği ile hazırlanan akıl ve zeka oyunları eğitmenliği sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası MEB Onaylı

Akıl ve Zeka Oyunları MEB onaylı uzaktan eğitim olarak verilen kurumlardan da alabileceğiniz zeka oyunları sertifikasıdır. Uluslararası geçerli bir sertifika olma özelliğine sahiptir. Üniversite onaylı olan zeka oyunları sertifikası her alan da geçerli olma ve yararlı olması, aranan meslekler arasında bulunmasına oldukça değer kaynağı ve önemi yansıtmaktadır. 

Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği uzaktan eğitimi kursu üniversite iş birliği ile kurs vermektedir. Kendini geliştirmek isteyenler için önemli yer almaktadır. Kendini geliştirmek isteyenler için ise çok sayıda kurumsal kurs merkezleri mevcuttur ve eğitimleri aralıksız olarak hizmete dayalı şekilde işletimine devam etmektedirler.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın