Size bir telefon kadar yakınız
05446449664

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar

Akıl ve zeka oyunları eğitimi alan kişilerin en çok sorduğu sorulardandır akıl ve zeka oyunları sertifikası ne işe yarar ? Öncelikle bu soruya vereceğimiz yanıtların daha iyi anlaşılması adına öncelikle akıl zeka oyunlarının ne olduğuna bir göz atalım.

Akıl ve zeka oyunları ile ilgili ilk çalışmalar nörolog Dr Silvia Bunge tarafından denemeler sonucu başladı. Akıl zeka oyunlarının çocuklarda görsel, işitsel zihinsel yeteneklerinin geliştirilmesine nasıl katkı sağlayabildiği araştırma konusuydu. Bu amaçla hazır kutu oyunları, kart oyunları ve video oyunları kullanıldı. Ortaya çıkan sonuçla çok müthişti. Bu oyunların çocukların akıl yürütme yeteneklerini harekete geçirdiği  ve zihinsel gelişmelerine önemli katkılar sağladığı gözlendi. Denemelere katılan çocukların derslerinde gözle görülen başarılar oluşmaya başladı. Denemelerde alınan bu sonuçlarla akıl zeka oyunlarının çocukların zihinsel, duygusal ve zeka gelişimlerinde önemli olduğu ortaya kondu.

Akıl ve zeka oyunları , geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim süreçlerinin daha verimli, eğlenceli ve daha başarılı geçirmelerinde önemli rol üstlenmektedir. Bu amaçla Milli eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim öğrencilerine seçmeli ders olarak müfredata eklendi. Çocukların zeka gelişimine katkı sağlayacak oyunlarda MEB tarafından belirlenerek müfredata eklendi.

Gelelim Akıl ve zeka oyunları sertifikası ne işe yarar ? Sorumuzun yanıtına. Akıl ve zeka oyunları etkinliklerinin uygulanabilmesi ve eğitim kurumlarında kurs açılabilmesi için akıl zeka oyunları sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Akıl ve zeka oyunları sertifikası ile, MEB’e bağlı okullar da çalışan öğretmenlerin ders dışı egzersiz ve kurs açabilirler.  Aynı zamanda özel eğitim kurumlarında, kişisel gelişim merkezlerinde, danışmanlık merkezlerinde akıl zeka oyunları eğitmeni olarak çalışabilirler. Akıl zeka oyunları atölyesi açmak için de bu sertifikaya ihtiyacınız bulunmaktadır.

Akıl ve zeka oyunları sertifikası almak için bu eğitimleri veren kurumların eğitim programlarına katılmanız gerekmektedir. Üniversiteler ya da MEB tarafından düzenlenen bu kurslar örgün eğitim şeklinde yapılabildiği gibi uzaktan eğitim şeklinde de yapılmaktadır. Bu programlara, okul öncesi eğitmenleri, öğretmenler, akıl zeka oyunları eğitmeni olmak isteyenler, çocuklarına yararlı olmak isteyen ebeveynler ve programa ilgi duyan kişiler katılabilir.

Marmara akademi –Üniversiteler işbirliği ile düzenlenen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı akıl ve zeka oyunları sertifikası alabileceğiniz kurs programların dandır. Uzaktan eğitim ile katılabileceğiniz MEB’de geçerli Akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programına başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

× Whatsapp