Beslenme Koçluğu Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Beslenme koçu, beslenme ve sağlıklı yaşam konusunda tüm bilgilere sahip uzman kişidir. Gerekli eğitim ve sertifikaya sahip bu kişiler, bur çok alanda iş bulabilirler. Sağlıklı yaşam konusunda hizmet veren tüm merkezlerde çalışabilen beslenme koçunun ücretleri de iyidir. Bu alanlarda iş bulmak için gerekli olan beslenme koçluğu sertifikası ise üniversite onaylı verilmektedir. Ayrıca e devlette sorgulanan bu belge sayesinde iş bulunmaktadır. Uzaktan eğitim şeklinde alınan bu sertifikaya sahip olmak için ise gerekli tüm eğitimi tamamlamış olmanız gerekiyor. Bu sertifikanın alımında verilen eğitimde ise kişiye doğru beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi verilmektedir.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Kimler Alabilir?

Beslenme koçu olmak isteyenler, gerekli eğitimi almış olmalı ve sertifikaya sahip olmalıdır. Bu sertifikaya sahip olmak için de üniversiteler aracılığıyla düzenlenen eğitimlere katılmalısınız. Beslenme koçluğu sertifikası için verilen bu eğitimde doğru beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi verilir. Bununla birlikte ihtiyaç duyulan besinlerin doğru bir şekilde tüketilmesi konusunda da eğitim verilmektedir. Bu sertifikayı kimler alabilir? Sorusuna gelince, eğitimi tamamlamış herkes buna hak kazanabilir. Verilen bu eğitimler ise uzaktan bir sistem ile yapılmaktadır. Bu işte hizmet eden beslenme koçları, genellikle sağlıklı beslenme kuruluşlarında ve danışmanlık merkezlerinde çalışmaktadır. Beslenme koçlarının aylık gelirleri ise bağlı olunan kurumlara göre değişiklik göstermektedir.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Beslenme koçu, alanında hizmet veren ve sağlıklı yaşam konusunda fikir veren uzmanlardır. Bu unvana sahip kişiler, sağlıklı yaşam ve diyet konusunda eğitim alır. Düzenli bir program oluşturan uzmanlar, bireylere bu konuda yardımcı olmaktadır. Beslenme koçluğu belgesi alan bu kişiler, üniversitelerin uzaktan eğitimine katılmaktadır. Ardından e-devletten sertifikayı alarak alanda yer alan kurumlarda çalışmaya hak kazanılmaktadır.

Marmara Akademi üniversite iş birliği ile deneyimli uzman eğitmenler tarafından hazırlanan beslenme koçluğu sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı sağlıklı beslenme koçluğu sertifikası sahibi olursunuz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Beslenme Koçluk Eğitimi Ne İşe Yarar?

Beslenme koçluk sertifikası ne işe yarar? Sağlıklı yaşam için en doğru fikirleri ortaya koyan ve bireylere düzgün program oluşturan beslenme koçlarıdır. Bu konuda tüm bilgilere sahip olan beslenme koçları, alanında uzman kişilerdir ve gerekli eğitimi almıştır. Eğitimin ardından aldıkları sertifika ise sağlık kurumları, danışmanlık ve diyet merkezlerinde çalışma imkânı sağlar.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın