Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Eğitim Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar? 

Eğitim Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar? 

Eğitim koçluğu nedir? Bu sorunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir.  Her öğrencinin belirli bir potansiyeli vardır ve bu potansiyellerini ortaya çıkarmasını sağlayan koçluk modeline ise eğitim koçluğu ismi verilir.

Eğitim koçunun ilk amacı ve hedefi öğrencisinin hızlı bir şekilde gelişmesine katkıda bulunmaktır. Eğitim koçu öğrencisini düzenli bir şekilde takip ederek başarısının yüksek düzeye ulaşmasını sağlar. Sınav sürecinde ona yardımcı olur. Arkadaş ortamında ve aynı zamanda ailesi ile olan ilişkilerini takip eder. Onun gelişmesini sağlar. Sanatsal sosyal ve aynı zamanda kültürel aktiviteler içerisinde olmasını sağlar.

Eğitim Koçluğu Kimler Yapabilir? 

Eğitim koçluğu nedir, kimler yapabilir? Birçok kişi öğrenci koçu olmak için öğretmen olunması gerektiğini düşünür. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Eğitim koçu olmak için belirli şartlar vardır ve bu şartları yerine getiren kişiler eğitim koçu olabilir. Biliyorsunuz ki öğrencilerin belirli bir sorumlulukları vardır ve bu sorumlulukların ise yerine getirilmesi gerekir. Öğrenci koçu öğrencileri düzenli bir şekilde takip eder ve öğrencilerin sürekli gelişmesine katkıda bulunur. Bu hususlara dikkat eden ve aynı zamanda sertifikaya sahip olan kişiler eğitim koçu olabilir. Eğitim koçu olmak için belirli bir sertifikaya ihtiyaç vardır. Üniversiteler ve üniversiteye bağlı kurumlar tarafından düzenlenen sertifika programlarına katılarak sertifika alınabilir.

Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır? 

 Eğitim koçluğu nedir ,nasıl yapılır? Eğitim koçluğu birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Eğitim koçu öğrencinin başarı elde etmesini sağlar ve öğrencisini her geçen gün bir adım ileriye taşır. Sınavlarının düzenli bir şekilde takip eder ve hat daha sosyal yaşantısını da takip ederek onu her geçen gün geliştirir. Derslerinde yardımcı olur ve derslerini takip eder. Eğitim koçluğu nedir sorusunun cevabı çok fazla merak edilir. Öğrenci koçluğu öğrenci takip eden ve öğrencinin başarılı olmasını sağlayan bir kişidir. Birçok kişi öğrenci koçu olabilir ancak öğrenci koçu olmak için de belirli hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ettiğiniz ve gerekli eğitimi aldığınız takdirde sizde öğrenci koçu olabilirsiniz. Ancak öğrencinizin gelişmesi için her geçen gün katkıda bulunmanız gerekecektir.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına katılarak E devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Buraya Tıklayarak eğitim içeriğini inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın