Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı kursu uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile uzman kadro tarafından yapılan programdır. Eğitimi başarı ile tamamlayanlar eğitim sonunda yapılacak sınava girmeye hak kazanırlar. Eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlayanlar 560 saatlik sertifika sahibi olmaktadır. olmakla birlikle kursa katılım sağlayan kişilerin düzenli bir şekilde katılmaları gerekmektedir. Eğitim ve sınav tamamlandıktan sonra ise kurs biter ve kişiye sertifikası verilir.  Peki, bu kursa katılmanın belirli bir şartı var mıdır? Bu kursa katılmanın belirli bir şartı yoktur. en az ilkokul mezunu olan kişiler kurs için başvuruda bulunarak kursa katılım sağlayabilir.

Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Nedir?

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı, aynı zamanda engelli bakımı, yapmak isteyen kişilerin katılması zorunlu olan bir kurstur. Bu kursa katılım sağlayan kişiler ise belirli bir zaman sonra sertifika alırlar. Bu sertifikanın önemi de büyüktür. Bu sertifikayı alan kişiler bazı yerlere giderek iş başvurusunda bulunabilir. Özellikle son dönemlerde bu kursa katılan ve sertifika ile iş bulan çok sayıda kişi vardır.

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursuna Kimler Katılabilir?

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı sertifikası almak isteyen kişilerin en az ilkokuldan mezun olması gerekmektedir. Aynı zamanda 18 yaşını doldurmaları gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan kişiler ise kursa kayıtlarını kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Kursa kayıtlarını gerçekleştiren kişiler daha sonra 560 saat kadar bir kursa dâhil olmalıdır. Bu kurs bittikten sonra ise kişiye sertifika verilmektedir. Bu sertifika kapsamında ise kişiler iş başvurusunda bulunabilir.

Hasta Ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı sertifikası almak için mutlaka üniversiteler ve üniversite onaylı kurumların eğitim programlarına katılım sağlamak gerekmektedir. Bu kursa isteyen herkes katılım sağlayabilir ve sertifika alabilir. Ancak bu eğitimden başarı elde etmeniz gerekmektedir. Kursa kaydınızı gerçekleştirdikten sonra başarı elde edip bunun ardından sertifikaya sahip olabilirsiniz. Belirli bir saati tamamladıktan sonra kurs bitiyor ve daha sonra ise sertifikalar kursa katılım sağlayan kişilere veriliyor. Bu nedenle de düzenli bir şekilde kursa katılım sağlanmalıdır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı 560 saatlik Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın