Size bir telefon kadar yakınız
05446449664

Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu

Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu

HASTA VE YAŞLI BAKIM KURSU

Gün geçmiyor ki etrafımızda hasta ve yaşlı bakımı iş ilanları görmeyelim. Hemen her yerde hasta ve yaşlı bakımı iş ilanları görmek mümkün. Ülkemiz git gide yaşlanan, yaşlı nüfusu demografik olarak sürekli artan bir ülke. Son yıllarda hem yaşlı nüfusun artması hem de sağlığımızın git gide bozulması artık ciddi adımlar atılmasını gerektiren bir konu. Bu nedenle yaşlılıktan veya hastalıktan dolayı oluşan engelleri gidermek için profesyonel manada hasta ve yaşlı bakımı elemanlarına ihtiyaç duyulmaya başlandı. Açılan hasta ve yaşlı bakım kursu sayesinde hasta ve yaşlı bakımı elemanları yetişmektedir.

Hasta ve yaşlı bakımı kursu ihtiyaçtan doğdu. Hasta ve yaşlı bakım kursları uzaktan eğitim ve örgün eğitim şeklinde yapılmaktadır. Bu kurslar sayesinde yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç hastalarımızın bedensel ve ruhsal ihtiyaçlarını giderecek profesyonel yaşlı bakım elemanları yetişmektedir. Aynı zamanda yaşlı ve hasta bakımı alanında çalışacak kişilere rahatlıkla faaliyet göstermelerini sağlayacak donanım sağlanmaktadır. Bu kurslara katılarak hasta ve yaşlı bakımı sertifikası alıp hasta ve yaşlı bakımı elemanı olarak çalışabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu ‘na Kimler Katılabilir ?

Bu kurslara yaşlı ve hasta bakım alanında çalışanlar ve çalışmak isteyenler için katılıyor. Katılım için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta ve yaşlı bakımı önemini kaybetmeden her geçen artmaktadır. Bu eğitimlere katılarak alınacak yaşlı bakımı sertifikası 560 saatlik olup hasta ve yaşlı bakımı elemanı olarak çalışmak için gerekli olan sertifikadır. Hasta ve yaşlı bakım sertifikası alanlar için iş imkanları yüksektir. Bu sertifikayı alanlar huzur evleri, bakım evleri, yaşlı bakım merkezleri, hastaneler ve kliniklerde hasta ve yaşlıların bakımıyla ilgili gerekli kurumlarda istihdam edilebilmektedir.

Marmara Akademi – Üniversite iş birliği ile hasta ve yaşlı bakımı kursu düzenlenmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan hasta ve yaşlı bakım kursu sonucunda başarılı olanlar hasta ve yaşlı bakımı sertifikası almaktadır. Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası üniversite onaylı olup tüm sağlık kuruluşlarında ve uluslararası geçerli belgedir.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Hasta ve Yaşlı Bakım Kursuna Başvurmak İçin Buraya Tıklayınız.

× Whatsapp