Size bir telefon kadar yakınız
05446449664

Hasta ve Yaşlı Bakımı İş İmkanları

Hasta ve Yaşlı Bakımı İş İmkanları

Hasta ve Yaşlı Bakımı İş İmkanları

Hasta ve yaşlı bakımı iş imkanları hem Türkiye’de hem de yaşlı nüfus sayısının yüksek olduğu Almanya gibi Avrupa ülkelerinde oldukça fazladır. Hasta ve yaşlı bakımı iş imkanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimiz de daha fazladır. Hasta ve yaşlı bakımı konusunda gerekli eğitimleri tamamlamış ve bu eğitimlerden başarı ile sonuç almış kişiler hasta ve yaşlı bakım teknikeri unvanı almaktadırlar. Hasta ve yaşlı bakımı iş ilanları arasında hasta ve yaşlı bakım teknikeri ibaresine siz de rastlayabilirsiniz. Bu sıfat altında çalışabilmeniz için hasta ve yaşlı bakımı sertifikası sahibi olmanız gerekmektedir.

Marmara Akademi – üniversiteleriyle iş birliği içerisinde bir çok farklı eğitimi sertifika programı düzenlemektedir. Bu sertifika programlarımızdan hem örgün eğitim hem de uzaktan eğitim olarak yararlanabilme şansınız bulunmaktadır. Marmara akademinin düzenlediği sertifika programlarında istenilen başarıyı göstermeniz durumunda sertifika almaya hak kazanırsınız. Aldığınız sertifika, iş bulma kısmında hem kamu hem de özel sektörde iş bulmanızı kolaylaştıracak türden bir sertifikadır. Hasta ve yaşlı bakım hizmetleri konusunda da Marmara Akademinin düzenlediği sertifika programlarına katılabilirsiniz.

Katıldığınız eğitimlerin sonucunda alacağınız sertifika ile bir çok farklı iş yerinde hasta ve yaşlı bakımı iş imkanı yakalayabilirsiniz. Hasta ve yaşlı bakımı iş imkanlarının olabileceği iş yerlerini listeleyecek olursak, liste aşağıda ki gibi olacaktır;

– Yaşlı bakım hizmetlerinin yürütüldüğü Sosyal Hizmetler

– Özel yaşlı ve hasta bakım evleri

– Belediyeler

– Kamu hastaneleri, özel hastaneler

– Güçsüzler yurdu

– Evde bakım hizmetleri

– Yaşlının evini düzenleme

– Korumalı meskenler gibi yerlerde uzman gözetiminde

– Yaşlı için gündüz merkezleri

– Hasta bakıcı olarak iş veren her kurumda

Yukarıda ki gibi bir çok alanda hasta ve yaşlı bakımı iş ilanı güncel olarak internette bulunmaktadır. Eğitimlerin tamamlamasının ardından hemen iş görüşmeleri yapmaya başlamanızda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Marmara Akademi iş birliği ile edineceğiniz hasta ve yaşlı bakımı uzmanı sertifikası ile yukarıda sıraladığımız iş alanlarında rahatlıkla kendinize ideal bir pozisyon oluşturabilirsiniz. Hasta ve yaşlı bakımı iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde kalabalık sebebiyle çok daha fazla yoğunlukta olsa da diğer şehirlerimizde de bu meslek grubunda çalışan kişilere ihtiyaç oldukça yüksektir.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifika Programına Başvurmak İçin Tıklayınız

× Whatsapp