Size bir telefon kadar yakınız
05446449664

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

 Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programına katılmaya karar verdiğiniz fakat hasta ve yaşlı bakımı sertifikası ne işe yarar ? diye kafanız da soru işaretleri var ise, cevapları bulabileceğiniz yerdesiniz demektedir. Marmara akademi uzun senelerdir üniversiteler ile iş birliği içerisinde üniversite sertifikasyon programlarını düzenlemektedir. Bu konu da uzun senelerdir yaptığımız çalışmaların sonucunda edindiğimiz tecrübeler ışığında elimizden geldiğince fazla sertifikasyon programı açmaya çalışmaktayız. Akademimiz de çocuk gelişiminden, akıl oyunlarına, yaşlı bakımına kadar bir çok farklı konuda eğitimler ve sertifikasyon programları düzenlemekteyiz.

Gelelim asıl sorumuz olan hasta ve yaşlı bakımı sertifikası ne işe yarar ? sorusuna. Hasta ve yaşlı bakımı sertifika sahibi olmanız durumunda bir çok farklı kurumda çalışabilirsiniz. Bu sertifika ile özel ve kamu hastanelerinde, özel ve kamu yaşlı bakım evlerinde, sosyal hizmetlerin belirli departmanlarında, evlerde özel yaşlı ve hasta bakıcısı olarak çalışabilmeniz mümkündür.Bu sertifikasyonun kariyer açısından sizlere açabileceği kapılar yukarıda belirttiğimiz pozisyonlar da yukarı da belirttiğimiz kurumlarda olabilmektedir.Ancak asıl hasta ve yaşlı bakımı sertifika eğitimi ne işe yarar?

Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programlarının sonucunda bir yaşlının yada hastanın hem fiziksel hem de mental gelişimini anlamanıza, geliştirebilmesinde yardımcı olmanıza, gelişimin bütün evrelerini yönetebilmenize yarar.Burada bahsedilen hasta bakımı, yaşlılığın biyolojik olarak getirdiği hastalıklar da olabilmektedir.Bir çok yaşlı doğal olarak bir çok farklı hastalığa sahip oluyor ve bakıma muhtaç olabiliyor. Bahsedilen hastalıkların bir çoğu yaşlanmanın biyolojisinde olan hastalıklardan kaynaklanmaktadır.Örnek vermek gerekirse; alzheimer gibi hastalıklardır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Nasıl Alınır ?

Yaşlı bakım sertifikası 560 saatlik olup hasta ve yaşlı bakımı kursu sonucu alınmaktadır. Hasta ve yaşlı bakımı uzaktan eğitim programları şeklinde olmaktadır. Hasta bakım programları nerelerde açlıyor öğrenmek için internetten araştırma yapabilirsiniz. Arama motorlarına Hasta bakım sertifikası İzmir, İstanbul, Antalya gibi yazmanız sonucunda bulunduğunuz ilde açılan kursları öğrenebilirsiniz. Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası alanların kolayca iş bulmaları nedeni ile Türkiye’nin her ilinden bir çok kişi tarafından oldukça talep gören bir sertifika programıdır.

Marmara Akademi – üniversite iş birliği ile yapılan hasta ve yaşlı bakımı sertifika programına katılarak Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası alabilirsiniz. Hasta yaşlı bakımı kursu uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz şeklinde düzenlenmektedir. Sertifikalar üniversite onaylıdır.

Uzaktan eğitim ile katılabileceğiniz üniversite onaylı hasta ve yaşlı bakımı kurslarına başvurmak için tıklayınız

× Whatsapp