Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Hızlı Okuma Eğitmeni Nasıl Olunur?

Hızlı Okuma Eğitmeni Nasıl Olunur?

Her meslek grubunda sertifika arandığı gibi hızlı okuma eğitmenliği eğitiminde de belli bir sertifikanızın olması ve bu alanla alakalı bir bilginiz olması gereklidir. Hızlı okuma eğitmenliği eskiden çok fazla bilinirliği ve ihtiyaç durumu olmamasına rağmen günümüzde bu durum oldukça değişmiş ve hızlı okuma eğitmenliğine olan ihtiyaç olabildiğince artmıştır. Peki hızlı okuma eğitmeni nasıl olur inceleyelim.

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası uzaktan online olarak verilen eğitimler ve üniversite onaylı sınavlar sayesinde alınabilen bir sertifikadır. Üniversite iş birliği alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan eğitimlere katılabilir ve siz de hızlı okuma eğitmenliği alanında çalışabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmeni Kimler Olabilir?

Hızlı okuma eğitmeni olabilmek için elbette ki diğer meslek gruplarında olduğu gibi bu alanda da belli bir niteliklerinizin bulunması gerekmektedir. Bu niteliklerden bahsedecek olursak öncelikle dilimizi çok iyi bilmemiz gerekmektedir. Dilimizi akıcı bir şekilde konuşabilmemiz anlayabilmemiz ve kavrayabilmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise insan anlamadan okuyamaz. Bir başka aranan kriter ise çok iyi bir okuyucu olmanız gerektiğidir. Sürekli okuyan insanların yazıları olan göz aşinalığı ve konsantrasyonları da gelişmiştir. Başka bir aranan kriter ise gözlerinde ileri düzey rahatsızlık bulunmama durumudur. Hızlı okuyabilmek için yazıları tam manası ile rahat bir şekilde göre bilmemiz gerekmektedir.

Hızlı okuma eğitmeni olmak için hızlı okuma eğitimine katılması gereken öncelikli kişileri sıralayacak olursak;

  • Türkçe öğretmenleri
  • Edebiyat öğretmenleri
  • Öğrenci koçları
  • Rehber öğretmenleri
  • Eğitim uzmanları
  • Kendini geliştirmek amacıyla fakülte mezunları
  • Diğer tüm branşta öğretmenlik yapanlar

Hızlı Okuma Eğitimini Kimler Verebilir?

Hızlı okuma eğitimi verebilmek için öncelikle hızlı okuma eğitmenliği eğitimi almanız ve eğitmenlik sertifikanız olması gerekmektedir. Üniversite iş birliği ile hazırlanan hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika programına katılabilir ve eğitimi alabilirsiniz. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan eğitimi başarı ile tamamladığınızda eğitim sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olmanız durumunda sertifika almaya hak kazanırsınız. Alınan üniversite onaylı e devlette sorgulanan Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası ile “hızlı okuma okuma eğitmeni” olarak “hızlı okuma öğretmenliği” yapabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmeni Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Hızlı okuma eğitmenlerinin genel olarak aldığı maaşın belli bir aralığı yoktur. Bunun sebebi ise hızlı okuma eğitimi eğitmenliği ülkemizde bir iş alanı olarak değil insanların kendini geliştirme adına aldığı bir sertifikadan ibaret olmasıdır. Bu sebeple belli bir fiyat periyoduna tabi değildir. Ancak hızlı okuma eğitimi eğitmenliği veren kişiler internet sitelerinde oldukça fazla mevcuttur. Bu kişiler kişiye özel eğitim vermektedir. Hızlı okuma eğitmeni olarak bir kurumda en az asgari ücret seviyesinde maaş ile başlarsınız. Mesleki tecrübeniz ve çalışma yıllarınız arttıkça maaşınızda artışlar olacaktır.

Hızlı okuma eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın