Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası, uzaktan eğitim şeklinde katılabileceğiniz hızlı okuma eğitmenliği sertifika programı sonunda alınacak belgedir. Alınan hızlı okuma eğitmenlik sertifikası üniversite onaylı olup e devlette sorgulanabilmektedir. Bu sertifika ile hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Kimler Alabilir?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikasına sahip olmak isteyen tüm bireyler için katılım sağlayabileceği bir sertifika programıdır. Ama özellikle de öğretmenlere büyük katkı sağlar ve almaları önerilir. Türkçe öğretmenlerine, Edebiyat öğretmenlerine ve Rehber öğretmenlerine kesinlikle bu programa katılmaları tavsiye edilir ve diğer tüm branş öğretmenlerine de önerilmektedir.

Egzersiz açmak isteyen öğretmenler ve kendini geliştirmeyi amaçlayan diğer fakülte mezunları da bu sertifika programına katılabilir. Ayrıca öğrenci koçları, kişisel gelişim uzmanları ve Meb formatörleri gibi kendini eğitip geliştirmek isteyen her bir birey bu programa katılım sağlayabilirler. Ayrıca çocuğunun gelişimi için ya da onunla vakit geçirmek isteyen ebeveynler de hızlı okuma eğitimi sertifikasından yararlanabilir.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı okuma eğitmenlik sertifikası alarak kendinize birçok konuda yarar sağlayabilirsiniz. Özellikle de iş bulma konusunda size büyük bir gelir kaynağı olacaktır. Peki Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası ile nerelerde iş imkanı sağlanmaktadır.

  • Devlet okulları kapsamında egzersiz açabilme imkanı
  •  Özel yada devlet okulları bünyesinde seçmeli derslere girebilme olanağı.
  • Her kademedeki okullarda egzersiz ve kurs çalışmaları yapabilme imkanı.
  • Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası ile MEB onaylı bir kuruluşta iş istihdamı.
  • Halk eğitim merkezleri gibi merkezlerde kurs düzenleyebilme imkanı.
  • Herhangi bir kurum ve ya kuruşlara seminerler verebilme imkanı
  • Özel öğretim merkezlerinde eğitim verebilme imkânı.
  • Özel olarak bireylere canlı veya online olarak hızlı okuma eğitimi verebilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası MEB de egzersiz kurs eğitimi açabilirsiniz ve seçmeli olarak hızlı okuma derslerine girebilirsiniz. Ayrıca halk eğitim gibi kurumlarda da kurslar organize edebilir ve eğitim verebilirsiniz.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Hızlı okuma eğitmenliği eğitimi sertifika programı, üniversiteler veya üniversiteler işbirliği ile yapılan online ya da canlı olarak verilen bir eğitim programıdır.

Katılmış olduğunuz bu program e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı hızlı okuma eğitmenliği sertifikası verilmektedir. Katılım sağlayıp almış olduğunuz bu sertifika ile MEB ile bağlı yada özel kurumlarda hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Hızlı Okuma eğitmenliği sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Hızlı okuma eğitmenlik sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın