Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programı üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde yapılan programdır. Hızlı okuma eğitmenlik kursuna katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.

Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı okuma, gözün görme alanını büyüterek kelimeler üstünde gezinerek hızlı bir biçimde okuma tekniğidir. Hızlı okumak tekniğinde göz kaslarını geliştirmek oldukça önemlidir. Geliştirilmiş bu teknikle gözde etkili bir hız kazandırılır. Bu sayede göz ile anlayarak okuma arasında bir uyum sağlanmaktadır. Hızlı okuma eğitimi sayesinde okuduklarımızı daha hızlı ve daha anlaşılır bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca sınava girecek olan bireyler için de oldukça büyük bir kolaylıktır. Hem ödevlerinizi hem de sınavlarınızı daha hızlı bitirmenizi sağlayacaktır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı okumanın bize bir çok avantajı vardır. Hem bedensel hem de duygusal olarak birçok yönümüzü geliştirebiliriz. Ayrıca bunlara ek olarak da almış olduğumuz sertifika ile kendimize iş olanağı sağlayabiliriz. Almış olduğumuz “Hızlı Okuma Öğretmenlik” veya “Hızlı Okuma Eğitmenliği” sertifikası sayesinde birçok kurum ve kuruluşlarda eğitim verme imkanı sunmaktadır. Hızlı okuma eğitmenliği sayesinde seminerler verebilir, MEB’e bağlı kurumlarda seçmeli olarak ders verebilir ya da özel olarak bireylerle birebir veya uzaktan eğitim olarak verebilme imkanınız vardır. Her bireyin isteğine bağlı veya ihtiyacına bağlı bir şekilde katılabileceği Bu program sayesinde birçok avantaj sağlayabilir. Örneğin bir ebeveyn çocuğunun dil ve gelişim açısından katılabilir ve çocuğunu eğitebilir. Ya da ek işe ihtiyacı olan bir öğrenci, bir öğretmen ya da herhangi bir kişi “hızlı okuma öğretmenliği-eğiticiliği”  sertifikası programı sayesinde büyük bir istihdam sağlayabilir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi Nasıl Yapılıyor?

Hızlı okuma eğitmenliği eğitimi, online ya da canlı doküman eğitimden oluşmaktadır. Hızlı okuma eğitimi soru cevap yöntemi ile yapılmaktadır. Bu süreçte birçok ders ve eğitimler göreceksiniz. Görmüş olduğunuz bu eğitimlerden sınava tabi tutulacaksınız. Bu dersler ve eğitimler sayesinde birçok duyu ve organlarımızı işlevsel hale getirmektedir. Hızlı okuma eğitiminde en önemli programlardan biride göz gelişimine yöneliktir. Çünkü gözün aktif görme alanını genişleterek ve gözün daha iyi kavrayarak hızlı okuma yetisi arasında bir bağ kurarak okuma hızını arttırmayı hedeflemektedir. Birçok kurum ve kuruluşlardan hızlı okuma eğitimi programına katılım sağlayabilirsiniz.

Üniversite iş birliği ile deneyimli alanında uzman eğitmenler tarafından hızlı okuma eğitmenlik sertifika programı hazırlanmıştır. Eğitim programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitime burayı tıklayarak başvuru yapabilir, eğitim içeriğini inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın