cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Kukla Terapisi Eğitimi & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1390 TL 990 TL
Kampanya
Kukla Terapisi Eğitimi & Sertifikası

Kukla terapisi eğitimi uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile hazırlanan programdır. Kukla terapisi kursu sonunda üniversite onaylı kukla terapisi sertifikası alınacaktır. Üniversite onaylı Kukla terapi sertifikası almak için hemen başvurabilirsiniz.

Kukla Terapisi Eğitimi Nedir?

Çocukların ifade etmekte zorlandıkları duygu, düşünce ve iç çatışmalarını kukla terapi yolu ile ifade edebilmektedirler. Kuklalar hem eğlence hem de eğitim aracı olarak kullanılmaktadır. Kuklanın iyileştirici etkisi nedeni ile terapide kullanılabilecek en önemli materyallerden birisidir.

Psikoterapi alanında kuklalar hem tanılama da hem de terapi sürecinde kullanılmaktadır. Bu amaçla psikoterapide 1935’li yıllarda Bender ve Waltman tarafından kapsamlı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bender ve Waltman hastanenin psikiyatri bölümünde çocuklara uygulamışlardır.

Çocuklarda öfke ve sevginin dengeli ifade edilmesi çocuklarda yaşanan problemlerin çözülmesinde çok önemli bir etkendir. Çocukların kuklalarla öfkesini, anne baba ve kardeşleri ile ilişkisini ifade etmede çok etkili olduğu tespit edilmiştir.

Çocuklar sorunlarını ve kendilerini sözel olarak taam ifade edemezler. Kuklanın terapide kullanımı çocukların duygularını düşüncelerini kuklalarla ifade etmelerinden kaynaklanmıştır. Çocuklar kuklalarla kendilerini ya da değer verdiği önemli kişileri özdeşleştirmektedirler. Bazen de cansız bir nesne yerine de kullanmaktalar.

Kukla terapisi esnasında terapistin çocukların ifade ettikleri duygularını ve düşüncelerini yargılamadıklarından ve kuklalın hâkimiyetinin tamamen çocukta olmasından dolayı çocukların egolarını güçlendireceği varsayılmaktadır.

Kuklalarla Terapi Nasıl Yapılır?

Çocuk kuklalar karşısında serbest bırakılır, istediği kuklayı seçmesi sağlanır. Seçtiği kukla ile ilgili bir öykü oluşturması istenir. Terapist seçilen öyküyü analiz ederek çocuğun duyguları, davranışları hakkında bilgi edinmeye çalışır ve değerlendirir.

Analiz edilen öyküdeki çatışmalar, çözümsüzlükler, bilişsel hatalar çocuğa aktarılır. Terapist tespit ettiği olumsuzlukları tersine çevirecek daha iyi bir öykü tasarlar ve bunu kuklalarla çocuğa canlandırır. Bu durum sonucunda çocuğa problemlerinin çözümüne ait bir çıkış yolu gösterilmiş olur.

Kukla Terapisi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Kukla terapi eğitimine;

 • Psikoloji,
 • Psikiyatri,
 • Psikiyatri Hemşireliği
 • Sosyal Hizmet Uzmanlığı
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Bölümü mezunları ve 4. sınıf öğrencileri katılabilir.

Kukla Terapisi Eğitimi İçeriği Nasıldır?

 • Kukla terapi nedir?
 • Basit kukla yapım teknikleri
 • Kuklanın çağrıştırıcılığı
 • Malzemesiz kukla; vücudumuz ve parmaklarımız
 • Kuklanın okul öncesi ve okul çağı çocuklarında kullanımı
 • Kuklanın aile terapisinde kullanımına dair örnekler
 • Kukla terapisinin tarihçesi
 • Kukla terapi süreci
 • Kuklanın terapide kullanımı
 • Kukla terapisinin çocuklara katkısı
 • Kukla terapi uygulamaları

Örnek dersimizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kukla Terapisi Eğitimi Süresi ve Şekli

Kukla terapisi eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim 30 gün sürmektedir. Eğitime ait videolar ve kukla terapisi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 85 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Kurs programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır.

Kurs Programına katılmak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp