Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Masal Anlatıcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Ticari yaşamda da masalın gücünü keşfedenlerin kişileri ikna nedenli bu gücü kullandıkları yaygın bir şekil olarak görülmektedir. Hiçbir etkili söylenti yoktur ki içerisinde hikâye olduğu zaman sıkıcı geçsin, anlaşılması zor olsun. Anlatımı sağlamlaştırmak, öğretici bir durumda olmak ya da dinleyen kişileri bunaltmamak için en iyi yöntem masaldır. Peki masal anlatıcılığı sertifikası ne işe yarar inceleyelim.

Hikâye ve masal dinlemeden büyümüş olan çocuk olmadığı gibi masal anlatıcılığı ve hikâye söylemeden ve anlatmadan çocuk büyütmüş olan ya da eğitende mutlaka yoktur. İşte masal ve hikâyenin öğretici, eğitici ve büyüleyici evreninden faydalanmak için “Hikâye ve Masal Anlatıcılığı Eğitici Eğitimi Sertifika Programı” hazırlamış bulunmaktayız.

Masal Anlatıcılığı Sertifikası Kimler Alabilir?

  • Her branştan öğretmen olan bireyler
  • Öğretmen olma adayları
  • Her bölümden üniversite öğrencileri alabilir.
  • Anne ve babalar bu eğitimi alabilir.
  • Anlatmayı seven kişiler
  • Konuya ilgi duyan her birey katılım sağlayabilir.
  • Katılım için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Eğitim ve Sertifikası Nasıl Alınır?

Masal anlatıcılığı sertifikası nasıl alınır? Kursiyer eğitim zamanı sonrasında verilen sertifikaya hak kazanıp sahip olabilmek için düzenlenecek olan sınavlardan en az 50 puan almak mecburiyetindedir.

Sertifika kazanmak ve almak için gerekli olacak bu sınav, eğitimler gibi çevrimiçi olarak yapılmaktadır ve başarısız olmanız durumunda ücretsiz biçimde tekrar giriş hakkı sağlanmaktadır.

Eğitim bitiminde 30 günlük zaman içinde sınavı başarı ile bitirmek gerekmektedir.

Sınav sonunda sertifika alma hakkı kazanmış olan bireylerin sertifikaları e devlete 7 ile 10 iş günü içinde yüklenmiş olmaktadır.

Burada dikkat edilmesi mutlak bir nokta, bu belgenin katılım belgesi çerçevesinde değil tam anlamı ile Kamu Üniversitesi onayından geçmiş olup bir eğitmenlik sertifikası olduğu gerçeğidir.

Eğitim nedenli başvurularda ayrıntılı bir cv etkisi oluşturmaya yararlı olacak, kuvvetli bir etki oluşturması görülecektir. Sertifika kazanımı ile sizlerde artık masal anlatıcılığı görevini yapabileceksiniz. Masal anlatıcılığı sertifikası almak çok zor bir işlem gerektirmemektedir.

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Hikaye ve Masal Anlatıcılığı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın