Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Meb Onaylı Eğitim Koçluğu Sertifikası

Üniversite onaylı eğitim koçluğu sertifikası nasıl alınır? Sertifikaların onayı alınan kuruma göre değişiklik göstermektedir. MEB’e bağlı kurumlardan alınan sertifika MEB onaylı sertifika olmaktadır. Aynı zamanda üniversitelerden alınacak sertifikalar üniversite onaylı olmaktadır. Eğitim ve öğrenci koçluğu ile ilgili sertifika programları şu an için üniversiteler tarafından düzenlenmektedir.

Eğitim koçluğu sertifikalarını genel olarak bu konularda uzmanlaşmış eğitim merkezlerinden alabilirsiniz. Vereceğiniz az bir ücret ile bu kurslardan online olarak mezun olabilirsiniz. Derslere kayıt yaptırarak sizlerde kolay bir şekilde mezun olabilirsiniz. Üniversite onaylı öğrenci koçluğu gibi, eğitim koçluğunda da öncelikle bir eğitim merkezine kayıt olmalısınız. Eğitim merkezinin vereceği eğitim koçluğu sertifikası mutlaka e devlette sorgulanabilmeli ve üniversite onaylı olmalıdır. Üniversite onaylı olması hususuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Eğitim koçluğu için kayıtlarınızı eğitim merkezilerinden tamamladıktan sonra, eğitimleri almaya başlarsınız. Sizlerin eğitim ve sınavları başarılı bir şekilde tamamlamanızın ardından eğitim koçluğu sertifikasını almaya hak kazanmış olursunuz.

MEB Onaylı Eğitim Koçluğu Kursu Nedir?

Eğitimin amacını kısa bir özetlemek gerekirse şudur. Öğrencilerin okul, özel yaşamlarında başarı yolculuklarına profesyonel olarak hazırlamak isteyen kişiler için oluşturulmuş bir tür programdır. Bu program sayesinde öğrencilerin zorlu yollarında yanlarında olarak onları başarılı bir yola çıkarmak konusunda verilen kurs ve eğitimdir.

Eğitim koçluğu programına ve kursuna katılan birey daha sonrasında isterse dershanede, özel olarak ve etüt merkezlerinde hizmet verebilir. Danışman olarak bireylere hizmet verebilirler. Üniversite onaylı eğitim koçluğu sertifikası sayesinde eğitim merkezlerinde birçok yerde hizmet verebilir. Ayrıca öğrenci koçluğu yaparak öğrencilere danışman olunabilir.

Eğitim koçluğunda en önemli husus öğrenci ve koç arasında ki ilişkidir. Onların arasında ki işbirliği her türlü sorunun altından gelecektir. Eğitim koçunun genel olarak amacına bakarsak öğrencinin belirlediği hedefleri göz önüne alarak öğrenciyi istediği hedeflere ve başarıya ulaştırmaktır.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim kurumlarından alacağınız üniversite onaylı sertifikalar sayesinde iş alanınız artar. Ancak dikkat etmelisiniz ki hatırlatmakta fayda var, alacağınız sertifika üniversite onaylı olmalıdır. Sertifika sayesinde gerek özel olarak gerek ise eğitim kurumlarında öğrencilerin hedefleri doğrultusunda onlara başarıya giden yolda koçluk edebilirsiniz. Eğitim koçluğu sertifikası ile bu işi resmi yapacağınızdan dolayı bunlar sizin tercih edilmenizi sağlayacaktır. Öğrenci koçu ve eğitim danışmanı olarak hizmet verebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın