Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

MEB Onaylı Robotik Kodlama Eğitimi Sertifikası

MEB onaylı robotik kodlama eğitimi sertifikası, MEB’e bağlı robotik kodlama eğitimi veren kurumlar tarafından sağlanır. Bu yerlerde gerekli eğitimlere katıldıktan sonra sınavlara katılır, başarıyla tamamlarsanız robotik kodlama eğitimi sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimler örgün ya da uzaktan eğitim sistemiyle gerçekleştirilir.

Üniversite onaylı robotik kodlama eğitimi sertifikası, Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri veya üniversite onaylı kurumlar tarafından sağlanır. Eğitimler genellikle uzaktan eğitim şeklinde yapılır ancak az da olsa örgün olarak yapılan yerlerde bulunmaktadır. Eğitim programına katılıp sınavlarda başarılı olmanız durumunda robotik kodlama eğitmenliği sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Bu alandaki bazı eğitim kurumları üniversitelerle işbirliği hâlindeyken bazıları MEB’ e bağlı kurumlardır. Kurum tercihinize göre alınacak sertifikalar aynı amaçla kullanılmaktadır ve geçerlilikleri aynıdır. Robotik kodlama eğitmenliği sertifika programları şu an için üniversiteler tarafından düzenlenmektedir.

MEB Onaylı Robotik Kodlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu sertifikaya sahip kişiler kariyerine bu doğrultuda yön verebilir. Kendi robotik kodlama kursunu açarak eğitim hizmeti sunabilir. Etüt merkezlerinde yahut özel okullarda robotik kodlama hocası olarak çalışabilir.

Böylece çocukların bu alanda gelişmelerine öncülük eder ve onları geleceğin teknolojileriyle tanıştırır. E-Devlet üzerinden sorgulaması yapılabilen resmi bir sertifikaya sahip bu kişiler, robotik kodlama alanında yetkili olduklarını söz konusu sertifika ile belgeler.

Robotik Kodlama Eğitimi Sertifika Fiyatları Ne Kadar?

MEB onaylı robotik kodlama eğitimi sertifikası fiyatları kurumdan kuruma değişiklik gösterir. Eğitim şekli yani örgün mü uzaktan mı olacağı da fiyatları etkiler.

Eğitimi üniversite bünyesindeki bir kurumdan mı yoksa özel bir yerden mi alacağınız fiyatlar üzerinde etkili olur. Sertifika ücretleri için kurumları araştırarak fiyatları mukayese edebilirsiniz.

Robotik kodlamaya ilgi duyuyorsanız bu eğitimlere katılmanızın önünde hiçbir engel yoktur. Bununla birlikte söz konusu eğitimlerin en çok üniversite öğrencileri; anaokul, ilkokul ve ortaokul öğretmenleri tarafından talep gördüğü söylenebilir. Ayrıca çocuklarıyla geçirdiği zamanı kıymetlendirmek, onlara teknoloji anlamında bir şeyler katmak isteyen ebeveynler de bu eğitimlerden faydalanabilir.

Alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan Robotik kodlama Eğitmen Eğitimi sertifikası programı ile, size pek çok iş kapısını aralayacak resmi geçerlilik taşıyan bir belgeye sahip olabilirsiniz.

Uzaktan eğitimi tercih ederseniz derslere istediğiniz yerden, istediğiniz zaman katılım sağlama imkânınız olur. Bu ise örgün eğitime kıyasla daha esnek bir çözümdür. Vakit problemi yaşıyorsanız uzaktan eğitime yönelebilirsiniz. Her iki eğitim şekli de kişilere aynı sertifikayı edinme fırsatı tanır. Dilerseniz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen, dilerseniz üniversitelere bağlı kurumlarda eğitim alabilirsiniz. Sınavları başarılı bir şekilde tamamlarsanız sertifika alarak eğitim vermeye başlayabilirsiniz.

Üniversite iş birliği hazırlanan Robotik Kodlama Eğitmenlik sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın