Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Montessori Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

Montessori Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

Montessori Eğitmenliği Sertifikası, belli eğitimler sonunda alınan, Montessori öğretmeni olabilmek için gerekli olan bir belgedir. Eğitimin ardından kişiler sınavlara girer ve yeterli puan almayı başardıkları takdirde Montessori Öğretmenliği Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Bu sertifika üniversite onaylı olduğu için E-Devlet sisteminde sorgulama yapılarak da görüntülenebilir.

Montessori Eğitmenlik Eğitimi Nedir?

Montessori eğitmenliği eğitimi, kişilere Montessori alanında zengin bilgi ve deneyim kazandıran bir eğitim programıdır. Öğretmen adayları bu eğitim sürecinde Montessori yönteminin tüm ayrıntılarına vâkıf olur. Hangi yaş grubu için hangi Montessori metotlarının uygulanması gerektiğini öğrenir. Montessori materyallerinin kullanımı, Montessori etkinlikleri ve bunların çocuklar üzerindeki etkileriyle ilgili kapsamlı bilgi edinir.

Montessori Eğitmenliği sertifika programına katılarak devlet üniversitesi onaylı montessori eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Whatsapp ve iletişim bilgilerinde eğitim danışmanlarına ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Montessori Yöntemi Nedir?

Çocukların deneyimleyerek, hata yaparak, bu hatalardan ders çıkararak öğrenmesini sağlayan modern bir eğitim metodudur. İşbirliğine ve oyuna dayanan Montessori yöntemi, çocuğa yeteneklerinin farkına varma imkânı sunar.

Özgür bir eğitim sistemi olan Montessori, her çocuğun değişik özellikler taşıdığını ve ilgi alanları doğrultusunda eğitim alması gerektiğini savunur.

Montessori Eğitmenliği Eğitiminin Amacı Nedir?

Montessori eğitmenliği sertifikası eğitimi, çocukları geleceğe Montessori prensiplerine bağlı kalarak hazırlayacak öğretmenler yetiştirmeyi amaçlar. Montessori uygulamalarının, aktivitelerinin ve araç-gereçlerinin tanıtıldığı bu eğitim, kişilerin Montessori metoduna tam mânâsıyla vâkıf olmasını sağlar.

Bu eğitim sayesinde Montessori’ye bütünüyle hâkim, bu metodu kusursuz bir şekilde tatbik edebilecek öğretmenler eğitim sistemine kazandırılır.

Montessori Eğitmenliği Eğitiminin Size Kazandıracakları Nelerdir?

  • Montessori Eğitmenliği Sertifikası alanlar Montessori yönteminin tüm inceliklerini bilir, bunları profesyonel bir biçimde uygulayacak düzeye gelirsiniz.
  • Pratik eğitim tüyolarını, sınıf yönetimi stratejilerini ve çok daha fazlasını size bu eğitim verir.
  • Montessori eğitim metoduyla kendine güvenen, bağımsız, yetenekli, cesur, üretken, çevresine saygılı, aktif bireyler yetiştirirsiniz.
  • Hangi yaş grubundaki çocuklara nasıl yaklaşmanız, en etkili şekilde nasıl hitap etmeniz gerektiğini öğrenirsiniz.
  • Çocuklara Montessori eğitim modeli doğrultusunda uygun bir ortam hazırlarsınız. Onların fiziksel, karakter ve zihinsel gelişiminde, kendisine ve etrafına yararlı bir insan olmalarında büyük rol üstlenirsiniz. Bunun mutluluğu ise şüphesiz ki paha biçilmezdir.

Montessori Eğitmenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Montessori eğitmenliği sertifikası almak için sertifika veren bir kuruluşa başvurmanız gerekir. Online dersleri izleyerek kendinizi bu alanda geliştirebilir, uzaktan eğitimi tamamlayıp sınavlara girerek sertifika alabilirsiniz.

Montessori Eğitmeni olmak ister misiniz? Montessori eğitmenlik sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan devlet üniversitesi onaylı sertifika alabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak montessori eğitmenlik sertifikası ile montessori eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başlayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın