Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nasıl Alınır?

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nasıl Alınır?

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası almak İsteyen kişilerden öncelikle takip etmesi ve uygulaması gereken birkaç aşama şu şekilde sıralanmaktadır; Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu Sertifikası alınabilmesi için öncelikli olarak bu alanlara ilişik olarak Uzman kurum veya kuruluşlardan bir eğitim almak gerekmektedir.

Bu eğitimlere girmeyen, bu eğitimi tam anlamıyla almayan kişilere kesinlikle sertifika alma şansı mümkün değildir. Bu eğitimler ise Üniversiteler ve yetkisi verilen özel öğrenim ya da kamu kurumları tarafından sunulup hizmet verilmektedir. Ancak dikkat edilmelidir ki bu sertifikalar, üniversite onaylı olması ve e devletten sorgulanabilir olması gerekir. Eğitim alacağımız kurumların güvenilir olduklarından ve bu eğitimi veren kişilerin alanında uzman kişiler olduklarından emin olduktan sonrada başvuru sürecini tamamlamamız gerekmektedir.

Başvuru sürecinde yapılacak olan gerekli bilgileri ve evraklar eğitim kurumu tarafından önceden belirlenmiştir, bu süreçte oluşturulacak şartlar ve işlemeler yerine getirilmelidir.

Başvuru sürecini tamamlayan adaylar sonrasın da kurumların açıkladığı eğitim tarihleri arasında derslere katılım yaparak eğitime başlarlar. Derslerde devamsızlık sorunu olmayan kişiler, sınavlara girmeye hak kazanırlar ve sınavda başarılı olan adaylar, Yurt Müdürlüğü Sertifikası almaya hak kazırlar.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nereden Alınır?

Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası, üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlar tarafından düzenlenen kurs programlarına katılarak alınabilmektedir. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile uzman kadro tarafından hazırlanmış sertifika programına katılım sağlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan eğitimlere internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Yurt Yöneticiliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası, öğrenci yurtlarının yönetme konusunda sahip olunan bilgi birikimlerinin arttırmak isteyen adaylara fayda sağlamaktır. Bi başka yönde ise öğrenci yurtlarının yönetimine ilişkin bilgi birikimlerini belge haline koymak isteyen kişiler için bu sertifika önem arz etmektedir. Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Sertifikası, özel yurtlarda veya kamu yurtlarında “yurt müdürü” pozisyonda çalışmak isteyen kişilere bu almalarda istihdam olanakları açmaktadır.  Alınan bu eğitim üniversite tarafından onaya geçtiği için size ve özgeçmişimize daha güvenilir ve sağlam bir profil oluşumunuza katkıda bulunur.

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın