Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır?

Kişilerin akademik başarılarını sağlamak için enerji ve potansiyelin ortaya çıkaran kişilere öğrenci koçu denir. Öğrenci koçu olabilmek için eğitim koçluğu eğitimi ve sertifikası alınmalıdır. Koçluğu meslek edinmek isteyenlerin katılacağı eğitim koçluğu eğitimi programına psikoloji, sosyoloji gibi bölüm okuyanlar ve mezun olan kişiler bu öğrenci koçluğunda daha şanslıdır. Ayrı olarak bu mesleği yapabilmek için eğitim koçluğu eğitimi alınmalıdır. Öğrenci koçu özellikle sınava hazırlanan öğrencilerin hedef belirleme, motivasyon ve başarı arttırma gibi rollerde oynar.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Kimler Alabilir?

Eğitim koçluğu eğitimi kimler alabilir? Sahip olunması gereken özellikler aşağıdaki gibidir;

  • İletişim yönü güçlü olan kişiler
  • Sabırlı olan kişiler
  • Doğru analiz yapabilmek
  • Doğru gözlem ve karar verebilmek
  • Yardımsever bir kişiliğe sahip olmak
  • Empati yapabilmek
  • Ön yargılı bir kişiliğe sahip olmamak
  • Her zaman çözüm odaklı olabilmek

Yukarıda ki özelliklere sahip olan kişiler öğrenci koçluğu eğitimi alabilirler. Bu eğitimi aldıktan sonra kişiler eğitim koçluğu yapabilirler.

Eğitim Nasıl Alınır?

Eğitim koçluğu eğitimi nasıl alınır? Eğitim koçu olabilmek için öncelikle eğitim koçluğu eğitimi almalısınız. Bunun için bir eğitim kurumuna kayıt olup bu eğitimi almalısınız. Bu eğitimi alabilmek için üniversite mezunu olmanız sizin yararınıza olacaktır. Örnek vermek gerekirse iyi bir öğrenci koçu olmak için sosyoloji ve psikoloji gibi bölümlerin mezunu olmak sizin yararınıza olacaktır. Öğrenci koçu olmak için üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri veya üniversite onaylı kurumlardan eğitim alınmalıdır. Üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olduktan sonra alacağınız öğrenci koçluğu eğitimi ile sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu nedenle öğrenci sertifikası almaya hak kazanmanız eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlanız gerekmektedir.

Üniversite iş birliği ile deneyimli uzman eğitmenler tarafından hazırlanan Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan program sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Eğitime kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifika Eğitimi Ne İşe Yarar?

Alacağınız eğitim ile artık sizlerde birer öğrenci koçu olabilirsiniz. Bu öğrenci koçluğu eğitimi ile artık özellikle öğrenciler başta olmak üzere özel öğretim kurumlarında öğrenci koçu olabilirsiniz. Öğrenci koçu olarak kendi danışmanlık ofisinizi açabilir ve özel hizmet verebilirsiniz. Öğrencilerin kariyerlerinde ve başarılı ilerlemelerinde büyük bir rol sahibi olabilirsiniz. Eğitim koçluğu eğitimi ile kariyer planlaması ve sınav hazırlığında olan öğrencilere yol gösterirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın