Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

P4c Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

P4c Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

P4c eğitimi; çocukları derin düşünen, analiz eden, olayları sorgulayan, neden-sonuç ilişkisi kurabilen bireyler olarak yetiştirme üzerine kurulu bir eğitim metodudur. Bu yöntemin merkezinde ‘felsefe’ vardır.

Açılımı ise; ‘Philosophy for Children’ şeklindedir. Çocuklar için felsefe olarak da bilinir. Onları küçük yaşlardan itibaren felsefeyle tanıştıran bu eğitim, felsefeyi teorik bilgi olmaktan çıkarıp pratiğe dönüştürmelerini sağlar.

P4c çalışmalarıyla çocuklar; özenli, empatik, işbirlikçi, eleştirel düşünme yetisi kazanır.

P4c Eğitimi Nasıl Alınır?

Çocukların bilişsel, iletişim ve duygusal becerilerini geliştiren bu eğitim okullarda ve çeşitli özel merkezlerde gerçekleştirilir. Çocuklar, yaş gruplarına göre farklı eğitim müfredatına tâbî olur.

Bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız P4c eğitmen eğitimi alabilir, sertifika sahibi olarak bilgilerinizi çocuklara aktarıp onların yetişmesinde rol oynayabilirsiniz.

Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi Nereden Alınır?

P4c eğitimi nereden alınır? Üniversitelerde, danışmanlık merkezlerinde ve üniversitelere bağlı hizmet sunan merkezlerde bu eğitimi almanız mümkündür.

Söz konusu eğitim uzaktan veya yüz yüze gerçekleştirilebilir. Derslere düzenli olarak gitmekte sıkıntı yaşayacaksanız uzaktan eğitim programlarını tercih edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz mekânda, istediğiniz her an derslere katılım sağlama şansınız olur.

Kurum sizden önce bir kayıt formu doldurmanızı ister. Başvurunuz onaylandıktan sonra derslere katılmaya başlayabilirsiniz. Eğitimi tamamladıktan sonra sınavlara girer, sınavdan geçerli not aldığınız takdirde sertifikaya sahip olursunuz.

Bu sertifika E-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilir olacaktır ve P4c eğitimi alanında gerekli yetkinlik düzeyine ve tecrübeye sahip olduğunuzu belgeleyecektir.

Bu eğitim sayesinde çocuklarla evinizde, sınıfınızda kaliteli, nitelikli zaman geçirme imkânı bulabilirsiniz. Onları düşünmeye teşvik edecek sohbetlerle mental anlamda destekleyebilir, farklı bakış açıları edinmelerine yardımcı olabilir, ufkunu genişletebilirsiniz.

Çocuklara karşısındakini saygılı bir şekilde dinleme, düşüncelerini açık ve net bir biçimde ifade etme yeteneği kazandırabilirsiniz.

P4c Eğitimi Veren Üniversiteler

Çocuklar için felsefe eğitimi veren üniversiteler size üniversite onaylı, resmi bir sertifika sahibi olma imkânı tanır. Bu sertifikayla P4c eğitmeni olarak kendinize iş fırsatları oluşturabilirsiniz.

Bu sertifikaya sahip olan kişilerin başlıca çalışma alanları şu şekildedir:

  • Etüt merkezleri
  • Özel okullar
  • Anaokulları
  • Kreşler
  • Okul öncesi eğitim merkezleri
  • Devlet okulları
  • Eğitim ve danışmanlık merkezleri

P4C Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına katılarak E devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitime kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak eğitim içeriğini inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın