Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

P4c Eğitmen Eğitimi Nedir? Nereden Alınır?

P4c eğitmen eğitimi, çocukların daha kolay öğrenmelerine yardımcı olan pedagojik yöntemlerden biridir. 1960’lı yıllarda Matthew  Lipman tarafından ortaya konulan bu yöntem çocuğu sorgulamaya teşvik eder, problem çözme yeteneğini geliştirir.

Çocuklar için felsefe olarak da bilinen bu yöntem; çocukların düşünen ve araştıran bireyler olarak yetişmesinde büyük rol oynar. Onlara eleştirel düşünce yeteneği kazandırır. Felsefe ile eğlenceli bir şekilde tanışmalarına imkân verir.

Çocuklar için Felsefe Eğitmen Eğitimine Kimler Katılabilir?

P4c öğretmenliği eğitimi programına katılanlar çoğunlukla şu meslek gruplarından oluşur:

  • Branş öğretmenleri
  • Yaşam koçları
  • Eğitim koçları
  • Kişisel gelişim uzmanları
  • Psikolojik danışman ve rehberler
  • Felsefe mezunları
  • Özel eğitmenler
  • Sosyologlar
  • Psikologlar

P4c Eğitmen Eğitimi Nasıl Alınır?

Çocuklar için felsefe eğitimi alabilmek istiyorsanız üniversite bünyesinde faaliyet gösteren sürekli eğitim merkezlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca üniversitelere bağlı çeşitli kurumlar da bu alanda kurs programları düzenler. Onlara katılım sağlayarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu programlar uzaktan eğitim şeklinde sunulabildiği gibi, kurumların bazılarında örgün eğitim olarak karşımıza çıkar. Vakit sorunu yaşıyorsanız uzaktan eğitim programlarını tercih etmeniz en mantıklısıdır.

P4c Eğitmen Eğitimi programlarını tamamlayan kişilerden sınava girmeleri istenir. Bu sınavlarda geçerli bir not alanlar sertifika sahibi olmaya hak kazanır.

Eğitim programını düzenli takip etmeniz önem taşır. Sınavlarda yeterince başarılı olabilmeniz buna bağlıdır. Alacağınız sertifika resmi kurumlarda geçerliliğe sahip, E-Devlet üzerinden de sorgulanabilir nitelikte olacaktır.

Çocuklar için felsefe eğitimi sayesinde P4c eğitmeni olarak işe başlayabilirsiniz.

P4c Eğitmen Eğitimi Nereden Alınır?

P4c Eğitmenliği Eğitimi üniversitelerden veya üniversiteye bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlardan bu eğitimi almanız mümkündür.

Bu sertifikaya sahip bir eğitimci olarak çocukların geleceğe daha iyi hazırlanmalarında pay sahibi olabilirsiniz. Onları standart eğitim müfredatının dar kalıplarından çıkarıp ezberci öğrenme sisteminden kurtararak daha verimli bir eğitim sürecinden geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Geleceğe emin adımlarla yürüyen, kendinden emin bireyler yetiştirmek istiyorsanız P4c Eğitici eğitimi alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Böylece hem kariyer sahibi olur, hem de öğrencilere ve dolayısıyla toplumun geneline fayda sağlarsınız. Akademik anlamda kazandığınız başarıları çocuklara aktararak onların kişisel gelişimine, eğitimine ve kariyerine yön verebilirsiniz.

P4C Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim detayları hakkında ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın