Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Pilates Eğitmenliği Kursu Sertifika Eğitimi

Pilates eğitmenliği kursu uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile uzman eğitmenler tarafından sunulan programlardır. Pilates eğitmenliği sertifika programlarına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olmaktasınız. Alınan bu sertifika ile pilates eğitmeni olarak çalışabilmektesiniz.

Pilates Eğitmenliği Nedir?

Spor merkezlerinde veya pilates salonlarında kişilerin vücutlarını daha sağlıklı hale getirmek için yapılan çalışmaları sağlayan, aletli yada aletsiz pilates egzersizlerinin nasıl yapılacağını gösteren bilgiler veren, verimli ve doğru yapmalarını kontrol eden kişilere pilates eğitmeni denir.  Pilates eğitmenliği konusunda yeterliliğinizi kanıtlamanız için belirli bir eğitim programını başarı ile tamamlamanız ve sertifika almanız gerekiyor.

Pilates Eğitmenliği Kursunu Kimler Alabilir?

Pilates eğitmenliği kursunu alabilmek için herhangi bir okuldan mezuniyet şartı olmaksızın sportif alt yapısı olanlar, kas ve anatomi bilgisi olanlar bir önde oluyorlar. Ev hanımları, çeşitli meslek gruplarında bulunan ve ek iş yapmak isteyen insanlar pilates eğitmenliği kursuna gitmektedirler.

Pilates eğitmenliği kursu başlanmadan önce uzun süre pilates yapmış olmanız gerekmektedir. Bu sizin pilatesi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Eğitmen olacak bireyin sabırlı olması da başka bir husus. Çünkü eğitim uzun bir süreci kapsıyor ve çok emek istiyor. Eğitmen her zaman öğrenmeye açık olmalı. Dünya gelişiyor, bilgiler de her geçen gün artıyor. Bu bağlamda eğitimci pilatesle ilgili gelişimleri ve nerede kim tarafından en iyi eğitimler veriliyor iyi araştırmalı.

Pilates Eğitmenliği Kursu Nasıl Alınır?

Pilates eğitmenliği üniversiteler ve farklı kurumlar tarafından sertifika programları düzenlenmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde veya örgün şeklinde yapılan bu eğitimlere katılım sağlayabilirsiniz. Kurumumuz tarafından üniversite iş birliği ile uzman kadro tarafından hazırlanan sertifika programına katılım sağlayabilirsiniz. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılan sınavı başarı ile tamamlamanız durumunda sertifika almaya hak kazanırsınız.

Pilates eğitmenliği için sadece pilates kursuna değil anatomi ve vücut analizlerinin yapıldığı kurslara da gidilmesi eğitmen olacaklar için çok faydalı olacaktır. Kursları sadece tek yerden değil çeşit çeşit hocadan alınması da eğitimcilerin bilgi dağarcıklarını genişletir.

Kurs Fiyatları Nedir?

Pilates eğitmenliği kursu fiyatları nedir? Pilates eğitmeni olabilmek için alınacak kurs bedeli kurumlara göre değişiklikler göstermektedir. Katılacağınız kursun örgün yada uzaktan eğitim şeklinde olması fiyatı oldukça etkilemektedir. Özel olarak eğitmenler tarafından alınacak kursların bedeli grup halinde alınacaklara göre biraz daha fazla olabilmektedir.

Pilates Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Pilates Eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın