Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi Nedir?

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi Nedir?

Robotik kodlama eğitmen eğitimi, bu alanda kariyer sahibi olmak isteyenlerin alması gereken temel bir eğitimdir. Kişiler, söz konusu eğitimi başarıyla bitirdiklerinde sertifika sahibi olur.

Robotik kodlama; robotların hareketlerini kontrol edebilmek ve duyu verilerini işlemek amacıyla kullanılan bir teknolojidir.

Robotik kodlama eğitimleri çocukları erken yaşlarda kodlama ile tanıştırır. Robotik alanlar hakkında temel bilgi sahibi olmalarını sağlar.

Problem çözme, analitik düşünme, eleştirel düşünme, takım çalışması ve üretkenlik gibi becerileri geliştirir.

Robotik Kodlama Eğitmeni Nedir?

Çocukları robotik kodlama alanında geleceğe hazırlayabilecek bilgiye ve deneyime sahip kişiler robotik kodlama eğitmeni olarak adlandırılır. Bu kişiler çocuklara yeni bakış açıları kazandırır, problemlere değişik açılardan yaklaşıp farklı çözümler üretme becerisi edinmelerine yardımcı olur.

Kodlama ve robotik eğitmen eğitimi, kişileri bu alanda gerekli yetkinlik düzeyine ulaştıracak bir ders programıdır. Bu eğitimler örgün veya uzaktan eğitim şeklinde sıralanabilir.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kişiler etüt merkezlerinde, özel okullarda kodlama ve robotik üzerine çalışabilir. İlkokul, ortaokul, lise öğretmenleri de kodlama ve robotik eğitmenliği programına sıkça başvurur.

Bilgisayar Öğretim Teknolojileri, Matematik, Fen Bilimleri gibi alanlarda okuyanlar; robotiğe ve kodlamaya ilgi duyanlar bu programlara katılım sağlayabilir.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Dilerseniz örgün eğitim programlarından birini tercih edebilir, isterseniz uzaktan eğitim şeklinde yapılan programlara devam edebilirsiniz. Bu programları bitirip sınava girer, sınavda geçerli not alırsanız sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

Böylece ya üniversite onaylı Robotik Kodlama Eğitmen eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Edineceğiniz sertifika ile robotik kodlama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Robotik kodlama eğitmenliği eğitimi Nasıl alınır? diye merak ediyorsanız, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerine veya üniversiteye bağlı bir kuruma başvurabileceğinizi bilmelisiniz. Alacağınız sertifika E-Devlet üzerinden sorgulanabilir olacaktır.

Kurumlar önce sizden kayıt formu doldurmanızı ister. Online eğitime katılacaksanız zaten belli bir zaman sınırlamanız olmaz. Örgün eğitimi tercih edenler ise belirlenen gün ve saatlerde ilgili kuruma gelerek eğitimlere bizzat katılır.

Robotik Kodlama Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Robotik kodlama eğitmen eğitimi sertifikası sayesinde robotik kodlama öğretmeni olarak bu alana yönelik işlerde çalışabilirsiniz. Hatta kendi robotik kursunuzu bile açabilirsiniz. MEB’de veya halk eğitim merkezlerinde kurs açarak eğitimi verebilirsiniz. Özel okullarda ya da etüt merkezlerinde de çalışma fırsatına sahipsiniz.

Alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan eğitim sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olacağınız eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın