Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç eğitimi sertifikası nasıl alınır? Öncelikle bu sertifikayı almak isteyen kişilerin belirli şartları mevcuttur ve bu şartlara uygun ise bu sertifikayı almalıdır. Eğer bir kişi satranç oynamaktan zevk alıyor ise ve nasıl oynanacağını biliyor ise bu sertifikayı alabilir. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen kişiler için çeşitli eğitim kurumları vardır ve burada kurslar düzenlenmektedir. Bu kurslara katılım sağlayarak ise bu sertifika alınır. Ancak kurslara gitmek ve profesyonel bir şekilde satranç hakkında eğitim almak son derece önemlidir.

Satranç Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç eğitimi sertifikası alan bir kişi çalışma hayatında eğitimci olarak görev yapabilir. Eğer bir kişi kurslara katılım sağladıysa ve bu kursun sonucunda ise sertifika almaya hak kazandıysa artık çeşitli yerlere eğitimci olarak iş başvurusunda bulunabilir. Eğitim veren ve aynı zamanda sertifika almayı sağlayan pek çok kurum mevcut haldedir. Bu kurumlardan sertifika alındığında ise eğitimci olarak görev yapmak mümkündür. Bu kişiler öğretmen olarak diğer kişilere eğitim verebilirler. Peki, bu sertifikayı almak için kursa girmek şart mı?  Bu sertifikayı almak için kişinin mutlaka düzenli olarak kursa girmesi gerekmektedir. Satranç Eğitimi Sertifikası

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Satranç eğitmeni olmak isteyen kişilerin sertifikası mutlaka olmak zorunludur. Aksi halde bu kişiler sertifika eğitmeni olamazlar ve görev yapamazlar. Kişilerin sertifika almaları için kursa gidip kayıt açtırmaları ve aynı zamanda aksatmadan kursa katılım sağlamaları gerekmektedir. Katılım sağladıktan sonra ise kişilere sertifika verilmektedir. Peki, satranç eğitimi sertifikası nereden alınır. Bu sertifika Üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu sebeple de Üniversitelerin ve Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu kurs programları mevcuttur ve buradan sertifika alınmaktadır. Bu kurumlara gidilerek sertifika almak için kayıt açtırmak gerekir. Kayıt açtırdıktan sonra ise kısa zaman içerisinde size ulaşım sağlanır ve kursun başladığı bildirilir. Bu kurslara katılım sağlayarak ise sertifika alınır ve daha sonra ise iş başvurusu yapılabilir. Bu sertifikayı aldıktan sonra bazı yerlerde çalışabilme imkanı bulunur.

Satranç Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın