Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Stem Eğitici Eğitimi Kursu

Stem Eğitici Eğitimi Kursu

Stem eğitici eğitimi sertifika kursu, uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile uzman kadro tarafından yapılan sertifika programıdır. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Katılacağınız Stem eğitici eğitimi sertifika programı sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı Stem eğitmen eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz.

STEM Eğitici Eğitimi Nedir?

STEM eğitimi, öğrenci ve öğretmenlerin ilgi ve hayat deneyimleri sonucu şekillenmektedir ve merkezde bulunan disipline ait özel bilgi ve becerilerin en az bir diğer disiplin ile bütünleştirilerek öğretilmesi olarak tanımlanmaktadır. STEM Eğitimi’nin Türkiye’deki uygulamalarında sadece Türkçe’nin bilim dili olarak kullanımının teşvik edilmesi dolayısıyla değil aynı zamanda ABD’deki bilimin popülerleştirilmesi merkezli yaklaşımlardan farklılaşma ve Türkiye bağlamında öğrenmeyi merkeze alma ihtiyacına dayanmaktadır.

Stem Eğitici Eğitimi Kimler Alabilir?

STEM; fen, teknoloji, mühendislik ve matematiğin İngilizce kısaltmalarından oluşan sözcüktür. STEM eğitim sistemi ile bu derslerin ezber sisteminden çıkartılarak, bilgilerin gerçek yaşamda uygulanması, merak, araştırma gibi özelliklerin ön plana çıkartılması hedeflenir.

STEM eğitici eğitimi kursu, anne-babalar, tüm branş öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, her bölümden üniversite öğrencileri ve bu konuya ilgi duyan her bireyin katılabileceği programdır. Bu eğitimde öğrenmeye ve öğretmeye hevesli ve sabırlı bir birey olmak en önemli unsurlardan.

STEM eğitici eğitim sonunda STEM odaklı proje tabanlı eğitimin nasıl olduğunu ve STEM eğitimini nasıl desteklediğini eğitimciler öğrenmiş olacak.

STEM eğitici eğitimi ile eğitmenler fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında öğrencilerinin bilgi düzeylerini artırmak ve günlük hayatta yaratıcılıklarını kullanmasını öğretmeyi amaçlarlar. Bunun yanında öğrencilere hayata ve sosyal bilimlere dair de bilgiler sunulmaktadır.

Stem Eğitici Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Stem Eğitici Eğitimi Kursu programına katılarak STEM eğitmen eğitimi sertifikasını alabilmek artık çok kolay. Her üniversitenin veya her danışmanlık firmasının bu eğitimi ve sertifikasını verecek öğretim elemanları mevcuttur. Eğitim süresi 30 günlük olup, uzaktan eğitim ve sınav şeklinde eğitime devam edilmektedir. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile uzman kadro tarafından hazırlanan sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin tamamlanmasından sonra sizlere gönderilecek kullanıcı bilgileri ile eğitime giriş yaparak tamamlamanız gerekmektedir. Sistemde ders videoları dokümanları ve sınav hazır yüklenmiş olarak bulunur olacaktır ve siz istediğiniz zaman dersleri izleyebileceksiniz. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanırlar. Alınacak sertifika e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika olmaktadır.

Stem Eğitici Eğitimi Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Stem Eğitmen Eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın