Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Tiyatro Eğitmenlik Kursu Sertifika Eğitimi

Tiyatro Eğitmenlik Kursu Sertifika Eğitimi

Tiyatro eğitmenlik kursu sertifika eğitimi, uzaktan eğitim ile üniversite iş birliğinde uzman kadro tarafından yapılmaktadır. Tiyatro eğitmenlik eğitimi kursuna katılarak sizlerde e devlette onaylı olacak şekilde sertifika kazanabilirsiniz. Almış olacağınız sertifika sayesinde ister özel yerlerde isterseniz devlet dairelerinde milli eğitim bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda tiyatro eğitmeni olarak çalışma yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Tiyatro eğitmenliğinin amacı çocuklarda yaratıcı düşünme özelliğinin açılmasını ve gelişmesini sağlamaktır. Çocukların ruhsal yaşamlarına dokunarak onlara sanat duygusunu işlemektir. Böylelikle çocukların farkındalık, konuşma becerisi ve sanat yönleri gibi birçok yönlerinde gelişme meydana gelecektir. Tiyatro eğitimi alan bireyler kendilerini birçok yerde özgür bir şekilde bilgi ve birikimlerini anlatabilecek ve uygulayabileceklerdir. Tiyatro eğitmenlik eğitimi alan bireyler hayatın bütün her yerinde aldığı eğitimden yararlanacak ve faydasını görecektir.

Tiyatro Eğitmenlik Eğitimine Kimler Katılabilir?

Tiyatro eğitmenlik kursu için aşağıda bulunan bireyler bu eğitime katılım hakkına sahiptir, işte eğitime katılacak bireyler şunlardır;

 • Milli eğitim bakanlığına bağlı öğretmenler
 • Özel birimlerde öğretmenlik hizmeti yapan öğretmenler
 • Yeni mezun olmuş öğretmenler
 • Öğretmenlik yapmak isteyen bireyler
 • Tiyatro eğitmenliği yapmak isteyen bireyler

Yukarda saymış olduğumuz kişiler tiyatro eğitmenlik eğitimine istedikleri zaman da üniversitelerin uzaktan eğitim programları ile ya da bazı kurum ve kuruluşların vermiş olduğu eğitimler ile bu kursa katılabilirler.

Tiyatro Eğitmenlik Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Tiyatro eğitmenliği sertifikası ile iş hayatınıza bir eğitimci olarak artık devam edersiniz, farklı eğitim kuruluşlarında tiyatro dersleri vermeye hak kazanırsınız. İşte tiyatro eğitmenliği sonucu alacağınız sertifika ile eğitim verebileceğiniz bazı kuruluşlar:

 • Tiyatro Egzersiz Kursları; Tiyatro eğitmenliği sertifikası; eğitim öğretimin her alanı için Tiyatro Egzersiz Kursu açıp işletmenize şans sağlar.
 • Tiyatro Kulübü; Eğer hali durumda bir kurumda öğretmenseniz tiyatro eğitmenliği sertifikası ile öğretmenlik yaptığınız okulunuzda Tiyatro Kulübü açabilir, ek olarak danışman olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Tiyatro Eğitimi Kazanımları Nelerdir?

Tiyatro eğitmenlik kursu, hem genç bireylerin bireysel konuşma, yaratma ve kendini anlatma etme becerilerini geliştirecek, hem de genç bireylere tiyatro özelinde sanat ve halka, medya organlarına eleştirel bakış açısı kazandırmış olacaktır. Tiyatro eğitimi sayesinde birey;

 • İfade güçleri ve beraberinde kendilerine güvenlerini artırır.
 • Eleştirel tahlil yeteneği kazanır, hem kendilerinin hem de diğerlerinin çalışmalardaki katkılarını gözlemler.
 • Dramatik konseptte yapılan soyut çalışmaların içeriğini yaşamın özelinde somutlaştırırlar.
 • Bedenlerini ve dillerini daha iyi kullanmaya başlarlar.
 • Hem çalışmaların içinde yer alarak rolleri gözlemleyecek, hem de grubu dışarıdan izleyerek yaşama dış gözle bakmayı öğrenecektir.
 • Tiyatro ve drama çalışmalarına ait temel özellikleri öğrenecek, bu alandaki becerilerini geliştireceklerdir.
 • Tiyatro ve diğer benzeri sanatlara ait teknik bilgiler edineceklerdir.
 • Tiyatro yolu ile toplumdaki sosyo-ekonomik farklılıkları gözlemleyecek, toplumsal değerler, nesil farklılaşması, gelecek ve geçmiş gibi kavramlar hakkında fikir sahibi olacaklardır.
 • Tiyatro Eğitmenlik Kursu Sanatın diğer dallarına ilgileri artabilecek, fark ettikleri yetenekleri mesleki seçimlerini ve eğitim hayatlarını etkileyebilecektir.

Tiyatro Eğitmenlik Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı 320 saatlik Tiyatro Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın