Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Nedir?

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Nedir?

Yaratıcı Drama Sertifika Programı, özellikle yeni uygulamaya konulan 4+4+4 yasası dolayısıyla büyük önem kazanmaktadır. 66 ayını dolduran çocukların okula başlaması ile birlikte yaratıcı dramanın eğitimde kullanılmasına yönelik ilk adımlar atılmıştır. Bu sebeple, resmi ve özel okullarda Yaratıcı Drama Lideri istihdam etme zorunluluğu doğmaktadır. Peki yaratıcı drama eğitmenliği nedir, kimler olabilir, sertifikası nasıl alınır inceleyelim.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Kursu Nedir?

Yaratıcı drama eğitmenliği kursu, yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası almaya hak kazanmak için 320 saatlik sertifika alınması için gereken eğitimdir.

Yaratıcı drama eğitmenliği kursunu popüler hale getiren yenilik, müfredata yaratıcı drama dersi seçmeli ders olarak eklenmiştir. Bu sebeple, resmi ve özel okullarda Drama Eğitmeni istihdam etme zorunluluğu doğmaktadır. Bu sertifika programıyla katılımcılar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul gören “Yaratıcı Drama Eğitmenliği” sertifikası almaya hak kazanırlar. Bu belge ile resmi ve özel okullarda drama öğretmeni olarak görev alınabilmektedir. Ayrıca Katılımcı Öğretmen/Öğretmen adayları, alacakları bu sertifika programı ile görev yaptıkları/yapacakları okullarda Seçmeli Drama derslerine girebileceklerdir. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul veya lise kademesinde en az 8 öğrenci ile çalışmaları halinde “Drama Egzersiz Kursu” açarak haftalık 6 saat olmak üzere aylık 24 saate kadar ek ders kazanma imkânına sahip olabileceklerdir.

Yaratıcı drama eğitmenliği kursunda lider olarak konu nasıl seçilir, uygulama aşamasında hangi sorunlarla karşılaşılır gibi soruların cevapları aranmaktadır.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği kursu uzaktan eğitim ile veya yüz yüze şekilde alınabilir.

Drama Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır? Bu eğitim Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunca kabul edilen 163 sayılı karar ve 13.09.2012 tarihli müfredat gereği verilecektir. Egzersiz ise 2010 tarihli ve 49 sayılı kararı gereği Drama Etkinlik Alanı kapsamında verilecektir. Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası alabilmek için, öncelikle bir yaratıcı drama eğitmenliğine kursuna kaydolmak gerekir. Üniversite onaylı olacak bu kurs içerisinde yüz yüze ya da online olarak 320 saatlik sertifika alınacak eğitimlerin tamamlaması gerekmektedir. Gerekli şartları sağlayan eğitimciler, yaratıcı drama eğitmenliği sertifikasını almaya hak kazanacaktır. Alınan derslerin müfredata uygun olması şartı aranmaktadır. Bu yüzden 320 saatlik sertifika alacağınız kursu titizlikle seçmenizi öneririz.

Yaratıcı Drama Liderlik / Eğitmenlik sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın