Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaratıcı Drama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaratıcı Drama eğitimlerini başarı ile bitirdikten sonra yaratıcı drama sertifikası alan eğitmenler, geniş çalışma imkanları kazanırlar. Yaratıcı drama eğitmenlik / liderlik programını başarı ile tamamlayıp sertifika alanlar;

  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet ve özel eğitim kurumlarının okul öncesi ve ilköğretim programlarındaki drama derslerini yürütebilirler. Güzel Sanatlar Liselerindeki drama derslerini yürütebilirler.
  • MEB’de Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden egzersiz açabilirsiniz.
  • Üçüncü, beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci sınıflarda yaratıcı drama seçmeli dersine öğretmen olarak Katılabilirsiniz.
  • Yaratıcı Drama Sertifikası alarak Yaratıcı drama kulübü kurabilir ve öğrencilerinize ders verebilirsiniz.
  • Özel kurum ve kuruluşlarda eğitim verebilirsiniz. Özel eğitim kurumları yaratıcı drama dersine önem vermektedir.
  • Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve benzeri kurumlarda eğitmen olarak görev yapabilirsiniz.
  • Kendi yaratıcı drama merkezinizi açabilirsiniz.
  • MEB Kurumlarında 9 Sayılı Karar ve 2010/49 Sayılı DERS DIŞI EGZERSİZ ÇALIŞMALARI kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • Özel Kurum ve Kuruluşlar da Yaratıcı Drama eğitmeni lideri olarak çalışabilirsiniz.

Drama Sertifikası, yukarıda sayıldığı gibi size geniş kapsamda iş imkanı sağlamaktadır. İster MEB bünyesinde çalışabilir, ister özel kurum ve kuruluşlarda görev yapabilirsiniz. Bağlı olarak çalışmak istemiyor iseniz kendi yaratıcı drama merkezinizi açarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Sertifikası Kimler Alabilir?

Bölüm ve lisans fark etmeden isteyen ve bu konuda eğitim vermek isteyen herkes yaratıcı drama sertifika programına katılabilmektedir. Psikologlar, pedagoglar meslek hayatlarında kullanmak için bu eğitimi sıkça tercih etmektedir. Öğretmen olma hayali kuranlar, tiyatroya ilgi duyanlar, yaratıcılığa ve geniş hayal dünyasına sahip olanlar, farklı ilgi alanlarına sahip olanlar yaratıcı drama sertifikasını almak istemektedir. Özellikle okul öncesi öğretmenlerinin almayı tercih ettiği bir eğitimdir.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Yaratıcı Drama sertifikası Nereden Alınır? Yaratıcı drama eğitimi veren üniversite onaylı eğitim merkezlerinden 320 saatlik sertifika alabilirsiniz. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile hazırlanan sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Aldığınız sertifika uluslararası olarak geçerlidir.

Yaratıcı Drama Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaratıcı Drama sertifikası almak için online olarak sertifika veren çok sayıdaki eğitim merkezine ulaşabilirsiniz. Kurumumuz tarafından yapılmakta olan sertifika programına kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin tamamlanmasından sonra sizlere gönderilen kullanıcı bilgileri ile internetin olduğu her yerden eğitime katılım sağlayabilirsiniz. eğitim ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmanız durumunda sertifika alarak eğitmen olarak çalışabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Liderlik / Eğitmenlik sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın