Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Zeka Oyunları İsimleri Nelerdir?

Zeka oyunları isimleri belki de bu güne değin bildiğiniz ve bunların zeka oyunları olduğunu fark etmediğiniz oyunlar olabilir. Şimdilerde okullarda seçmeli ders olarak ilk okul ve orta okul öğrencilerine verilen bu dersler sayesinde öğrencilerin eğitim hayatları daha keyifli hale getirilmiştir.

Zeka Oyunları İsimleri

Öğrencilerin zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlayan bu oyunlar arasında en çok dikkatleri çeken oyunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür. Sudoku, bölgesel sudoku, sihirli piramit, ABC Bağlamaca, Patika, Apartmanlar, Kelime oyunu, Mesafe oyunu gibi oyunlardır. Öğrencilerin tamamının aynı oyunlardan hoşlandıklarını söylemek mümkün olmasa da birçok öğrenci oyunları sevmektedir.

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Zeka Oyunları İsimleri Çeşitleri Nelerdir?

Zeka oyunları isimleri günümüzde hangi ilk okul ya da orta okul öğrencisine sorsanız söylenen isimlerdir. Büyüklerin büyük bir bölümü zeka oyunlarının okullarda işlenilen bir ders olduğunun farkında değildir. Ta ki öğrenci için seçmeli ders olarak verileceğine ilişkin öğretmenler tarafından velilerin bilgilendirilmesine kadar. Milli Eğitim Bakanlığı zeka ve akıl oyunlarını bölümlere ayırmıştır. Orta okullarda okutulan bir kaç zeka geliştirici işlem oyunlarının isimlerini vermek burada kulak aşinalığı oluşturmak amacı ile doğru olacaktır. Kendoku, işlem karalama, işlem karesi, çarpmaca, kapsül, kakuro, sütun işlem gibi oyunlar öğrencilerin işlem zekalarına büyük katkı sağlamaktadır. Bu oyunlar sayesinde ileriki yıllarda öğrencilerin matematik ve türevleri üzerine verilen derslerde başarılarını daha da arttırmaktadır.

Zeka oyunları isimleri içerisinde öğrencilerin en çok dikkatini çeken strateji oyunları ise şu şekildedir. Nim, tactix, 4×4 dama, tic tac toe, üç taş, dokuz taş, sayı bulmaca, hex, tavşan ve tazılar, Türk daması, Amerikan daması, Çin daması, Mangala türleridir. Bir oyunun neden ders olarak verildiğine anlam veremeyen ailelerin olmadığını söylemek mümkün değildir. Çocukların okula gittiğinde sadece Fen, Matematik, Türkçe gibi dersler üzerine yoğunlaşmaları gerektiğini düşünen ailelerin yoğunlukta olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak unutmamalısınız ki, çocuklarımız birer yarış atı değildir. Derslerinde başarılı bireylerin yetişmesine yönelik olarak uygulanan bu derslerin amacı da zaten çocukların daha mantıklı ve düşünme yetenekleri daha yüksek olan bireyler olmasını sağlamaktır. Çocuk sadece ders çalışan bir öğrenci olarak görülmemelidir. Milli Eğitimin asıl amacı da zaten çocukların derslerini yaparken öğrenmelerini eğlenerek kolaylaştırmaktır. Zeka Oyunları İsimleri

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Marmara Akademi ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki linke tıklamak ve akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın