Size bir telefon kadar yakınız
05446449664

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

1500 TL
Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Aile ve evlilik terapisi eğitimi , üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Katılacağınız aile ve evlilik terapisi eğitimi sonunda alınacak aile ve evlilik terapisi sertifikası ile aile ve evlilik terapi uzmanı olabilirsiniz. Aile ve evlilik terapi eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak sertifika devlet üniversitesi onaylı olup ıslak imza ve mühürlü olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Aile ve çift terapisi eğitimi 2021 güncel programdır.

SON BAŞVURU 15 MAYIS 2021 SAAT 23:59

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Nedir ?

Aile için bireylerdeki değişimlerden ziyade ailenin yapısı ve ailedeki fertlerin aile bireyleri arasındaki iletişim biçimlerini değiştirmektir. Aile ve evlilik terapisinde problemlere yaklaşım sağlanırken, problemin aile üyelerinin bireysel problemleri olarak değil, sistemin problemi olarak bakılır. Yapılacak tedavilerde bazen ailenin tek üyesi incelense de asıl hedef aile sistemidir.

Aile ve evlilik terapisi uzmanlık kursu ile katılımcılara , aile danışmanlığı alanında teorik olarak bilgili, uygulama olarak deneyimli ve eğitimli danışmanlar yetiştirerek, aile danışmanlığın ihtiyaç duyduğu eğitimli, uzman danışman açığını karşılamaktadır. Aile ve evlilik danışmanlığı alanında daha fazla eğitimli, yetişmiş aile ve evlilik terapi uzman eksikliği çekilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanı Ne İş Yapar ?

Aile ve evlilik terapisti, ailelerin aile içi iletişim sürecine odaklanır ve onların daha kaliteli bir süreç geçirmesini sağlar. Aile ve evlilik terapi uzmanı danışmanlık yaparken ,  ailelerin geçmişi hakkında bilgi edinerek çiftlerin iletişim şeklini ortak bir paydada buluşturur. Çünkü birey aile yaşantısından etkilenir ve bunu yaşamının diğer alanlarına yansıtır. Bununla birlikte her aile, bireylerden farklı bir sistemdir.

Aile fertleri arasındaki iletişim , aile bireylerinin ilişki kurma biçimlerinin birleşimi olarak ifade edilebilir. Aile ve evlilik terapi yapılırken dikkat edilecek en önemli nokta kişilerin birbirlerini nasıl dinledikleri, birbirleriyle nasıl konuştukları ve birbirlerine olan davranışlarıdır.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanı Nasıl Olunur ?

Aile ve evlilik terapisi uzmanı olmak için Kursevim – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan aile ve evlilik terapi uzmanlık sertifika programına katılmalısınız. Eğitim sonunda alınacak aile ve evlilik terapi sertifikası ile aile ve evlilik terapi uzmanı olarak çalışabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapi Eğitimi ’ne Kimler Katılabilir ?

Aile ve evlilik terapi uzmanlık eğitimine ,

Aile danışmanları

Tıp mezunları ve öğrencileri

Ebelik mezunları ve öğrencileri

Psikoloji mezunları ve öğrencileri

Sosyoloji mezunları ve öğrencileri

Hemşirelik mezunları ve öğrencileri

Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri

Sosyal hizmet mezunları ve öğrencileri

Anaokulu öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

Aile ve tüketici bilimleri mezunları ve öğrencileri

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları ve öğrencileri katılabilir.

Eğitim Süresi ve Şekli

Aile ve evlilik terapisi eğitimi , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 60 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi : 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

-Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.

-Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

-Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

-Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

-Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Fiyatları

Aile ve Evlilik Terapi Eğitimi Ücretleri : Kampanya 2000 TL Yerine 1500 TL

Ödeme Seçenekleri : Havale / Eft / Atm

Eğitim Bilgi Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın. 

    × Whatsapp