iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Ürün Fiyatı:
2500 TL 1500 TL
İndirimli
Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Aile ve evlilik terapisi eğitimi, üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan aile ve evlilik terapisi eğitimi sonunda alınacak e devlette sorgulanabilen devlet üniversitesi onaylı aile ve evlilik terapisi sertifikası ile aile ve evlilik terapi uzmanı olabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Aile için bireylerdeki değişimlerden ziyade ailenin yapısı ve ailedeki fertlerin aile bireyleri arasındaki iletişim biçimlerini değiştirmektir. Aile ve evlilik terapisinde problemlere yaklaşım sağlanırken, problemin aile üyelerinin bireysel problemleri olarak değil, sistemin problemi olarak bakılır. Yapılacak tedavilerde bazen ailenin tek üyesi incelense de asıl hedef aile sistemidir.

Aile ve evlilik terapi uzmanlık kursu ile katılımcılara , aile danışmanlığı alanında teorik olarak bilgili, uygulama olarak deneyimli ve eğitimli danışmanlar yetiştirerek, aile danışmanlığın ihtiyaç duyduğu eğitimli, uzman danışman açığını karşılamaktadır. Aile ve evlilik danışmanlığı alanında daha fazla eğitimli, yetişmiş aile ve evlilik terapi uzman eksikliği çekilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanı Ne İş Yapar?

Aile ve evlilik terapisti, ailelerin aile içi iletişim sürecine odaklanır ve onların daha kaliteli bir süreç geçirmesini sağlar. Aile ve evlilik terapi uzmanı danışmanlık yaparken ,  ailelerin geçmişi hakkında bilgi edinerek çiftlerin iletişim şeklini ortak bir paydada buluşturur. Çünkü birey aile yaşantısından etkilenir ve bunu yaşamının diğer alanlarına yansıtır. Bununla birlikte her aile, bireylerden farklı bir sistemdir.

Aile fertleri arasındaki iletişim , aile bireylerinin ilişki kurma biçimlerinin birleşimi olarak ifade edilebilir. Aile ve evlilik terapi yapılırken dikkat edilecek en önemli nokta kişilerin birbirlerini nasıl dinledikleri, birbirleriyle nasıl konuştukları ve birbirlerine olan davranışlarıdır.

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi ’ne Kimler Katılabilir?

– Aile danışmanları

– Tıp mezunları ve öğrencileri

– Ebelik mezunları ve öğrencileri

– Psikoloji mezunları ve öğrencileri

– Sosyoloji mezunları ve öğrencileri

– Hemşirelik mezunları ve öğrencileri

– Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri

– Sosyal hizmet mezunları ve öğrencileri

– Anaokulu öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

– Aile ve tüketici bilimleri mezunları ve öğrencileri

– Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları ve öğrencileri katılabilir.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanı Nasıl Olunur?

Aile ve evlilik terapi uzmanı olmak için Kursevim – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan aile ve evlilik terapi uzmanlık sertifika programına katılmalısınız. Eğitim sonunda alınacak aile ve evlilik terapi sertifikası ile aile ve evlilik terapi uzmanı olarak çalışabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı Nasıldır?

-Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
-Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
-Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
-Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
-Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Aile ve evlilik terapisi eğitimi sertifika kurus, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 60 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Aile ve evlilik terapisi eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Kurs Programına katılmak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp