cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Ürün Fiyatı:
2500 TL 1500 TL
Kampanya
Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Aile ve evlilik terapisi eğitimi, üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan aile ve evlilik terapisi eğitimi sonunda alınacak üniversite onaylı aile ve evlilik terapisi sertifikası ile aile ve evlilik terapi uzmanı olabilirsiniz. Aile ve çift terapisi eğitimi 2021 güncel programdır.

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Nedir ?

Aile için bireylerdeki değişimlerden ziyade ailenin yapısı ve ailedeki fertlerin aile bireyleri arasındaki iletişim biçimlerini değiştirmektir. Aile ve evlilik terapisinde problemlere yaklaşım sağlanırken, problemin aile üyelerinin bireysel problemleri olarak değil, sistemin problemi olarak bakılır. Yapılacak tedavilerde bazen ailenin tek üyesi incelense de asıl hedef aile sistemidir.

Aile ve evlilik terapi uzmanlık kursu ile katılımcılara , aile danışmanlığı alanında teorik olarak bilgili, uygulama olarak deneyimli ve eğitimli danışmanlar yetiştirerek, aile danışmanlığın ihtiyaç duyduğu eğitimli, uzman danışman açığını karşılamaktadır. Aile ve evlilik danışmanlığı alanında daha fazla eğitimli, yetişmiş aile ve evlilik terapi uzman eksikliği çekilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanı Ne İş Yapar ?

Aile ve evlilik terapisti, ailelerin aile içi iletişim sürecine odaklanır ve onların daha kaliteli bir süreç geçirmesini sağlar. Aile ve evlilik terapi uzmanı danışmanlık yaparken ,  ailelerin geçmişi hakkında bilgi edinerek çiftlerin iletişim şeklini ortak bir paydada buluşturur. Çünkü birey aile yaşantısından etkilenir ve bunu yaşamının diğer alanlarına yansıtır. Bununla birlikte her aile, bireylerden farklı bir sistemdir.

Aile fertleri arasındaki iletişim , aile bireylerinin ilişki kurma biçimlerinin birleşimi olarak ifade edilebilir. Aile ve evlilik terapi yapılırken dikkat edilecek en önemli nokta kişilerin birbirlerini nasıl dinledikleri, birbirleriyle nasıl konuştukları ve birbirlerine olan davranışlarıdır.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanı Nasıl Olunur ?

Aile ve evlilik terapisi uzmanı olmak için Kursevim – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan aile ve evlilik terapi uzmanlık sertifika programına katılmalısınız. Eğitim sonunda alınacak aile ve evlilik terapi sertifikası ile aile ve evlilik terapi uzmanı olarak çalışabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapi Eğitimi ’ne Kimler Katılabilir ?

 • Aile danışmanları
 • Tıp mezunları ve öğrencileri
 • Ebelik mezunları ve öğrencileri
 • Psikoloji mezunları ve öğrencileri
 • Sosyoloji mezunları ve öğrencileri
 • Hemşirelik mezunları ve öğrencileri
 • Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri
 • Sosyal hizmet mezunları ve öğrencileri
 • Anaokulu öğretmenliği mezunları ve öğrencileri
 • Aile ve tüketici bilimleri mezunları ve öğrencileri
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları ve öğrencileri katılabilir.

Eğitim Süresi ve Şekli

Aile ve evlilik terapisi eğitimi , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 60 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi : 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

-Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.

-Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

-Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

-Ders videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

-Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Kurs programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır.

Kurs Programına katılmak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp