Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Sertifika Programlarının Hedefleri

Sertifika Programlarının Hedefleri

Sertifika programlarının hedefleri ve amaçlarını şu şekilde ifade edebiliriz. Belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız, en pratik yöntem o alana ilişkin bir sertifika edinmektir. Belli bir konuda uzmanlaşmanızı sağlayan, iş hayatı açısından yüksek lisans programlarına alternatif olarak değerlendirilmesi gereken ve üniversite eğitiminden sonra katılabileceğiniz programlardır.

Sertifika programlarının hedefleri , sertifika programlarını genelde farklı bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler tercih etmektedir. Ayrıca sertifika programları, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, yeni mezun üniversite öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir. Kısacası belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamanın en pratik yöntemi o alana ilişkin bir sertifika edinmektir.

Sertifika programlarının hedefi arasında içeriği ile daha güncel bilgilerle sizi donatır ve rakiplerinizden sizi bir adım öne geçirir. Bu programlar, sizi iş hayatınızda kullanacağınız çok güncel ve değerli bilgilerle donatır.

Yaşanmış iş tecrübeleri ile durum analizi yapabilme, fikir üretebilme ve problem çözebilme gibi yetilerinizi geliştiren bu programlara olan ilgi, tüm bu nedenlerden dolayı son 5 senede %600 artmıştır.

Sertifika programları, master programlarının gerektirdiği kadar bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler için popüleritesi gün geçtikçe artan bir eğitim türüdür.

Sertifika programları, master programlarına göre daha pratik ve gerçek hayatta uygulanabilir bilgiler içerir. Daha kısa sürmesi, kabul koşullarının daha esnek olması ve eğitimin daha ekonomik olması nedeniyle cazip, tercih edilen programlardır.

Sertifika programlarının hedefleri sayesinde katılımcı kısa zamanda yeni bir kariyer kazanabilir. En az 4 hafta en çok 1 yıla kadar uzayabilmektedir. Tasarımdan iletişime, medyadan muhasebeye, pazarlamaya, sinemaya, bilgisayar bilimlerine kadar geniş alanda yapılmaktadır. Ayrıca modaya, reklamcılığa, hukuka, hatta havacılık ve denizcilik gibi teknik alanlara kadar uzanan geniş bir alanda eğitim veren bu programlara katılabilirsiniz. Kişi 3 ya da 6 ay gibi kısa bir zamanda hem ihtiyaç duyduğu eğitimi hem de dünyanın her yerinde geçerli eğitim belgesini edinebilir ve böylece kariyerinde hızla yükselebilir.

Sertifika Programlarının Hedefleri ve Amaçları

Üniversitede edindiği meslek ile iş bulma şansının çok düşük olduğunu düşünenler. Maalesef günümüzde üniversitede okuyan birçok kişi mesleklerine sınırlı talep olduğunu, ya da o mesleği yapan çok fazla aday olduğunu düşündüklerinden daha mezun bile olmadan iş bulamayacakları konusunda endişe duymaktadır.

Sertifika programlarının hedefleri ve amaçları, ilgi duyduğunuz, ya da talep olduğunu düşündüğünüz bir alanla ilgili alacağınız sertifika ve diploma programları sayesinde bu endişeye son verebilirsiniz. İş bulma sahanızı genişletebilirsiniz. Örneğin Sosyoloji bölümünden mezun olmak sizi diğer adaylardan ayrıcalıklı bir yere koymaz. Ancak buna bir Aile Danışmanlığı Sertifikası eklerseniz  artık mezun olduğunuz bölüm mezunları içinde Aile Danışmanlığı alanında bir adım önde olacaksınız.

Sertifika programlarının hedefleri sizleri ilgi duyduğunu alanlarda bir adım ilerilere taşımaktır.

Sizde iş hayatında diğer üniversite mezunlarından bir adım önde olmak istiyorsanız eğitim danışmanımız size yardımcı olacaktır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın