Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası uzaktan eğitim yolu ile alınabilen bir sertifikadır. Kişi kaydını yaptırdığı zaman uzaktan eğitim başlar. Eğitim sürecini başarı tamamlayanlar eğitim sonunda yapılacak sınava katılırlar. Bu süreçte başarılı olan kişiler ise bu sertifikayı alabilmektedir. Başarılı olmak için ise aksatmadan dersleri takip etmek gerekmektedir. Genel olarak bu sertifikayı üniversiteler vermektedir. 

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Sertifikaya sahip olmak isteyen çok sayıda kişi mevcuttur. Peki, bu sertifika nasıl alınır. Bu sertifikayı almak istiyorsanız yapmanız gereken sertifikayı veren kurumlara kaydınızı gerçekleştirmeniz olmalıdır. Kaydınızı gerçekleştirdikten sonra ise eğitimlere giriş yaparsınız. Eğitimlerin sonunda ise sertifikayı alırsınız. Ancak bu eğitimlerden ve sınavlardan başarılı sonuçlar elde etmeniz gerekmektedir. Başarılı sonuçların sonrasında sizlere sertifika verilmektedir.

Marmara Akademi üniversite iş birliği ile hazırlanan aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika programı alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika alınmaktadır. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başvuru yapabilirsiniz.

Kimler Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Alabilir?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı yapmak isteyen herkes bu sertifikayı istediği zaman alabilir. Ancak sertifikayı almak için ise sitemiz üzerinden eğitime başvuruda bulunulması gerekir. Başvurunun ardından ise eğitim başlar. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlama durumunda sertifika verilir. Sertifika verilirken kişinin başarılılık seviyesine de bakılır başarılı bir kişi daha kısa zaman içerisinde sertifikayı almaya hak kazanır. Sertifika üniversiteler ve üniversite onaylı kurumlar tarafından verilmektedir. Bu kurumlara eğitime başlamak için kayıt oluşturmak gerekir. Kaydınızı oluşturduktan kısa zaman içerisinde eğitimler başlar ve genel olarak eğitimler online bir şekilde gerçekleşir.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası alan kişiler birçok yerde kolay bir şekilde iş bulabilme imkânına sahip olurlar. Özellikle aile sağlığı merkezlerinde ve aynı zamanda rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilmektedirler. Bu sertifikayı almak isteyen kişilerin sertifikayı veren kuruma başvuru kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir. Başvuru kayıtlarını oluşturduktan sonra kısa zaman içerisinde dönüş sağlanır ve eğitim zamanları ayarlanır. Daha sonra ise kişinin düzenli olarak aksatmadan eğitimlere girmesi gerekmektedir. Eğitimlerini tamamlayan kişiye sertifika verilir ve bu sertifikanın ise birçok avantajı mevcuttur.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın