Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Nasıl Olunur?

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Nasıl Olunur?

Akıl ve zeka oyunları öğretmeni nasıl olunur?  Akıl ve Zeka oyunları yetişkinlerin ve çocukların mantık yürütme, planlama, mantıksal çıkarımlarda bulunma, stratejiler geliştirme, sıra dışı fikirler sunma, konsantrasyon ve dikkat arttırma, görsel olarak düşünme, bellek ve hafıza kapasitesi arttırmak, bununla birlikte sabır ve sebat, yenilgiyi hazmetmek, karar verme, kararlılık ve tatlı rekabete girme gibi tutum ve davranışları geliştirmeye yardımcı oyunlardır. Bu eğitimler akıl ve zeka oyunları eğitimleri almış uzman kişiler tarafından verilmektedir. Akıl ve zeka oyunları eğitmeni nasıl olunur sorumuzun cevabı ise şu şekildedir; 

Akıl ve zeka oyunları öğretmeni olabilmek için öncelikle bu konularda uzman olan kurum ve kuruluşlardan eğitim alarak başlamalısınız. Eğitimi, üniversite onaylı veya MEB onaylı sertifika veren kurumlar dan kurs eğitimlerine katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Alacağınız bu sertifika ile eğitmen olarak özel veya devler okullarında derslere girebilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Kimler Olur?

Akıl ve zeka oyunları eğitmenleri, katıldıkları eğitim sonunda zeka ve akıl oyunları öğretmenleri alanında özel bilgi ve becere sahip, bu oyunların da farklı gelişim ve gelişen alanlarına yönelik kullanımı konusunda farkındalık yaratarak ve eğitimde zeka oyunlarının uygulanması konusunda bilgi sahibi olacak olan eğitim alan kişiler, oyunları iyi düzeyde oynayabilecek ve oynatabilecek seviyeye ulaştığında ve bu oyunların eğitimleri verebilir konuma geleceklerdir.

Her branştan ortaokul, ilkokul, lise öğretmenleri ve öğretmen adayları, her bölümden üniversite eğitimine devam eden öğrenciler, anne babalar ve zeka oyunlarına ilgi duyan her birey bu eğitime katılabilirler. Katılım için herhangi bir önkoşul şart ve özellik aranmamaktadır.

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Ne İş Yapar?

Akıl ve zeka oyunları eğitmenleri gerekli eğitimi ve sertifikayı aldıktan sonra, 9 sayılı kanun kapsamında Akıl ve Zeka seçmeli derslerine girebilir. Halk eğitim merkezlerin de OKULLAR HAYAT OLSUN projesinde sunum ve egzersizler açabilirsiniz. Akıl ve zeka oyunları kulübü açabilir, turnuvalara ev sahipliği yapabilirsiniz. Özel kurum ve kuruluşlar da Akıl ve zeka eğitmeni olarak hizmet verebilirsiniz. OUTDOR uygulamalarında bire bir veya da grup çalışması yapabilirsiniz.

Zeka Oyunları Eğitmenleri Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Akıl ve zeka oyunları öğretmenleri ne kadar maaş alıyor? Öğretmenin nerede ve hangi alanda çalıştığına göre ücreti değişmektedir. Alınan ücret tam zamanlı veya da yarı zamanlı çalışma şekline göre ücret verilir. Akıl ve Zeka Öğretmeni 657 sayılı Devlet Memuru statüsün de çalışılmakta ve her yıl iki defa ocak ve temmuz ayında zam alarak çalışmaktadırlar. Akıl ve zeka öğretmenleri devlet okullarında en az asgari ücret alarak iş başı yapmaktadırlar. Özel okullar da bu ücret değişiklik gösterebilir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın