Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi

İndirimli
Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi

Çocuk resimleri yorumlama sertifika programı, üniversiteler iş birliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programdır. Çocuk resmi yorumlama ve analizi eğitimi, çocukların çizdiği resimleri yorumlarken dikkat edilecek noktaları, resim analizi ve resim yorumlama yapabilmeyi öğreneceğimiz programdır. Çocuk resimleri yorumlama ve analizi eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı çocuk resimlerinin psikolojik açıdan analizi ve çocuk resimleri testleri eğitimi sertifikası alınacaktır.

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Çocuk resimleri yorumlama sertifika programında, çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için en etkili yöntemlerden birisi olan resim yorumlama teknikleri öğretilecektir. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi ile resimdeki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatılmaktadır.

Çocuk resimleri analizi eğitimi ile çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için etkili yöntemler öğrenmiş olacaksınız. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiği ve ne atlatmak istediklerini çözeceğimiz bu eğitimin sonunda kamu üniversitesi onaylı çocuk resimleri yorumlama sertifikasına sahip olacaksınız.

Çocuk resimleri analizi eğitimi içeriğinde, çocuğun çizdiği resmi yorumlama, 9 yaşındaki çocuğun resmi, aile çiz testi yorumlama eğitimleri bulunmaktadır. Ayrıca eğitim süresince çocuğun çizdiği resmi yorumlama kitapları önerileri yapılmakta ve çocuğun çizdiği resmi yorumlama pdf notları da verilmektedir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimine Kimler Katılabilir?

Çocuk resimleri yorumlama ve analizi sertifikasını kimler alabilir? Çocuk resimlerinin analizi eğitimine kimler katılabilir?

– Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,

– Psikologlar,

– Psikolojik Danışmanlar,

– Rehber Öğretmenler,

– Sosyal Hizmet Uzmanları

– Çocuk Gelişim Uzmanları,

– Özel Eğitim Uzmanları,

– Aile Danışmanları,

– Sınıf Öğretmenleri,

– Doktorlar,

– Sosyologlar,

– Okul öncesi / Anaokulu Öğretmenleri,

– Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri,

ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans & Lisansüstü üniversite öğrencileri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Çocuk resimleri yorumlama ve analizi eğitimi sertifikasını alanlar;

– Özel eğitim merkezleri

– Anaokulları ve kreşler

– Özel danışmanlık merkezleri

– Psikolojik Danışma merkezleri

– Hastaneler vb. yerlerde bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılığı ile çocuklar hakkında daha net bilgi alabilirler.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Neden Gerekli?

Çocuklar kendilerini en iyi  iki yol ile ifade ederler: Resim ve Oyun. Yetişkinlerin ruhsal dünyası hakkında bilgi edinmek için sorular sormak yeterli olurken çocuklar için bu yeterli olmamaktadır. Çocukların yaşamlarında resim ve oyuna sürekli olarak yer vermektedirler. Rastgele çizildiğini kabul ettiğimiz resimlerde aslında analiz edildiğinde çok önemli bilgiler bize vermektedir.

Bu yüzden resim analizi ilk olarak çocuğun yaşıtlarına göre zeka geriliği olup olmadığını fark edebilmek amacıyla gereklidir. İkincisi Çocuğun resimlerde vermiş olduğu  veya vermemiş olduğu figürler, ayrıntılar, renk seçimi, figürleri büyüklüğü, silik-baskın çizimi, bunların kağıt üzerinde yerleşimi bu gibi yorumlama anahtarları hakkında bilgi sahibi olduğumuzda çocuk hakkında çok değerli bilgilere sahip olacağız.

Çocuktan ailesini bir kağıda resim etmesini istediğimizde çocuk kağıt üzerine aile bireylerini kendi ruhlarındaki yansımalarına göre çizerler, örneğin anne baba eğer anlaşamıyorlarsa çocuk anne babayı resimde yan yana çizmez, ya da evde şiddet görüyorsa şiddeti uygulayan aile bireyinin bazı uzuvlarını eksik çizer, yada eğer şiddeti tekme atarak yapıyorsa o kişinin ayaklarını resimde çizmez, kendi çocuk zihninde bir şekilde o ayaklarla ona bir daha vuramasın diye bunu yapar.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimini Niçin Almalıyım?

Çocukların içe kapanıklık, dürtüsellik, hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, iletişim kopukluğu, özgüven eksikliği, okul fobisi, yalan söyleme, tırnak yeme, alt ıslatma, ebeveyn kaybı, okulda başarısızlık, cinsel istismar, sosyal fobi, obsesif-kompulsif davranış, öğrenme problemleri, zeka geriliği, üstün zekalılık gibi ruhsal problemler hakkında teşhis ve tedavi yapılabilmek için resim analizi eğitimi gerekli olmaktadır.

Teknolojik gelişmelerin hızlı yayıldığı dünyamızda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimimizden herkesin faydalanabilmesi için onlİne sistemler üzerinden de eğitimlerimizi sizlere sunmaya karar verdik. A senkron sistemimiz sayesinde eğitimlerimize Türkiye’nin neresinde olursanız katılma imkanı bulacaksınız.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Resim Analizinin Tarihçesi
– Çocuk ve Resim
– Bir İfade Aracı Olarak Çocuk Resmi
– Çocuk Resminin Gelişim Aşamaları
– Çocuk Resmindeki Sembolik İfadeler
– Psikolojik Resim Testlerini Uygulama Yöntemleri
– Psikolojik Değerlendirmede Kullanılan Resim Testleri
– İnsan çiz testi yorumlama,
– Var olmayan bir hayvan çiz testi yorumlama,
– Aile çiz testi yorumlama,
– Kinetik aile çizim testi yorumlama,
– Yağmur altında dolaşan kadın çiz testi yorumlama,
– Kaktüs çiz testi yorumlama,
– Ev, ağaç ve insan çiz testi yorumlama,
– Bahçe çiz testi yorumlama,
– Good Enough Harris adam çiz testi yorumlama,
– D-10 projektif resim testi yorumlama

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı Nasıldır?

-Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
-Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
-Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
-Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
-Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Çocuk resimleri yorumlama ve analizi eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 60 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Çocuk resimleri yorumlama ve analizi eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Kurs Programına katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın