cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi

Ürün Fiyatı:
840 TL 540 TL
Kampanya
Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi

Çocuk resimleri yorumlama sertifika programı , üniversiteler iş birliği ile hazırlanan programdır. Çocuk resmi yorumlama ve analizi eğitimi, çocukların çizdiği resimleri yorumlarken dikkat edilecek noktaları, resim analizi ve resim yorumlama yapabilmeyi öğreneceğimiz programdır. Çocuk resimleri yorumlama ve analizi eğitimi sonunda ”Çocuk resimlerinin psikolojik açıdan analizi ve çocuk resimleri testleri eğitimi ” sertifikası alınacaktır.

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi

Çocuk resimleri yorumlama sertifika programında, çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için en etkili yöntemlerden birisi olan resim yorumlama teknikleri öğretilecektir. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi ile resimdeki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatılmaktadır.

Çocuk resimleri analizi eğitimi ile çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için etkili yöntemler öğrenmiş olacaksınız. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiği ve ne atlatmak istediklerini çözeceğimiz bu eğitimin sonunda kamu üniversitesi onaylı çocuk resimleri yorumlama sertifikasına sahip olacaksınız.

Çocuk resimleri analizi eğitimi içeriğinde, çocuğun çizdiği resmi yorumlama, 9 yaşındaki çocuğun resmi, aile çiz testi yorumlama eğitimleri bulunmaktadır. Ayrıca eğitim süresince çocuğun çizdiği resmi yorumlama kitapları önerileri yapılmakta ve çocuğun çizdiği resmi yorumlama pdf notları da verilmektedir.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Neden Gerekli ?

Çocuklar kendilerini en iyi  iki yol ile ifade ederler: Resim ve Oyun. Yetişkinlerin ruhsal dünyası hakkında bilgi edinmek için sorular sormak yeterli olurken çocuklar için bu yeterli olmamaktadır. Çocukların yaşamlarında resim ve oyuna sürekli olarak yer vermektedirler. Rastgele çizildiğini kabul ettiğimiz resimlerde aslında analiz edildiğinde çok önemli bilgiler bize vermektedir.

Bu yüzden resim analizi ilk olarak çocuğun yaşıtlarına göre zeka geriliği olup olmadığını fark edebilmek amacıyla gereklidir. İkincisi Çocuğun resimlerde vermiş olduğu  veya vermemiş olduğu figürler, ayrıntılar, renk seçimi, figürleri büyüklüğü, silik-baskın çizimi, bunların kağıt üzerinde yerleşimi bu gibi yorumlama anahtarları hakkında bilgi sahibi olduğumuzda çocuk hakkında çok değerli bilgilere sahip olacağız.

Çocuktan ailesini bir kağıda resim etmesini istediğimizde çocuk kağıt üzerine aile bireylerini kendi ruhlarındaki yansımalarına göre çizerler, örneğin anne baba eğer anlaşamıyorlarsa çocuk anne babayı resimde yan yana çizmez, ya da evde şiddet görüyorsa şiddeti uygulayan aile bireyinin bazı uzuvlarını eksik çizer, yada eğer şiddeti tekme atarak yapıyorsa o kişinin ayaklarını resimde çizmez, kendi çocuk zihninde bir şekilde o ayaklarla ona bir daha vuramasın diye bunu yapar.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimini Niçin Almalıyım ?

Çocukların içe kapanıklık, dürtüsellik, hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, iletişim kopukluğu, özgüven eksikliği, okul fobisi, yalan söyleme, tırnak yeme, alt ıslatma, ebeveyn kaybı, okulda başarısızlık, cinsel istismar, sosyal fobi, obsesif-kompulsif davranış, öğrenme problemleri, zeka geriliği, üstün zekalılık gibi ruhsal problemler hakkında teşhis ve tedavi yapılabilmek için resim analizi eğitimi gerekli olmaktadır.

Teknolojik gelişmelerin hızlı yayıldığı dünyamızda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimimizden herkesin faydalanabilmesi için onlıne sistemler üzerinden de eğitimlerimizi sizlere sunmaya karar verdik. A senkron sistemimiz sayesinde eğitimlerimize Türkiye’nin neresinde olursanız katılma imkanı bulacaksınız.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimine Kimler Katılabilir ?

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikasını Kimler Alabilir ?, Çocuk Resimlerinin Analizi Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Rehber Öğretmenler,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Çocuk Gelişim Uzmanları,
 • Özel Eğitim Uzmanları,
 • Aile Danışmanları,
 • Sınıf Öğretmenleri,
 • Doktorlar,
 • Sosyologlar,
 • Okul öncesi / Anaokulu Öğretmenleri,
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri,

ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans & Lisansüstü üniversite öğrencileri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikasını Alanlar ;

 • Özel eğitim merkezleri
 • Anaokulları ve kreşler
 • Özel danışmanlık merkezleri
 • Psikolojik Danışma merkezleri
 • Hastaneler vb. yerlerde bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılığı ile çocuklar hakkında daha net bilgi alabilirler.

Eğitim İçeriği

– Resim Analizinin Tarihçesi
– Çocuk ve Resim
– Bir İfade Aracı Olarak Çocuk Resmi
– Çocuk Resminin Gelişim Aşamaları
– Çocuk Resmindeki Sembolik İfadeler
– Psikolojik Resim Testlerini Uygulama Yöntemleri
– Psikolojik Değerlendirmede Kullanılan Resim Testleri
– İnsan çiz testi yorumlama,
– Var olmayan bir hayvan çiz testi yorumlama,
– Aile çiz testi yorumlama,
– Kinetik aile çizim testi yorumlama,
– Yağmur altında dolaşan kadın çiz testi yorumlama,
– Kaktüs çiz testi yorumlama,
– Ev, ağaç ve insan çiz testi yorumlama,
– Bahçe çiz testi yorumlama,
– Good Enough Harris adam çiz testi yorumlama,
– D-10 projektif resim testi yorumlama

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Çocuk resimleri yorumlama ve analizi  eğitimi , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi : 30 Gün / 60 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Resim Yorumlama ve Analizi Eğitimi Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

-Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.

-Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

-Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

-Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

-Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Hemen Bilgi Al Formunu Doldurun. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp