Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Disleksi eğitmenliği sertifikası, üniversiteler iş birliği yapılan disleksi eğitici eğitimi sonrasında üniversiteler tarafından disleksi öğretmenliği sertifikası verilen bir programdır. Disleksi eğitici eğitimi sertifikası programına katılacak kişiler üniversite onaylı şeklinde disleksi eğitmenliği sertifikası alarak, Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim veren kurumlar da ve rehabilitasyon merkezlerin de , disleksi eğitici öğretmenliği yapabileceklerdir. Disleksi eğitici eğitimi sertifikası üniversiteler ile iş birliği içerisinde, uzaktan eğitim şeklinde verilen bir eğitimdir ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman 7/24 katılabileceğiniz üniversiteler onaylı Disleksi eğitici eğitimi sertifika program şeklinde değerlendirilen eğitimdir.  Disleksi öğretmeni olmak için üniversiteler ile iş birliği yapılarak verilen disleksi eğitici eğitimi programına katılarak üniversite onaylı disleksi eğitici eğitimi sertifikası alabilirsiniz ve iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Kimler Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Alabilir?

Disleksi öğretmenliği sertifikası, alabilmek için öncelikler bu konuda uzman kurum ve kuruluşlara baş vurarak eğitimler almak koşulu ile sertifika sahibi olabilirsiniz. Peki kimler bu sertifikayı alabilir? Soruna şu şekilde cevap vermek gerekir ise, PDR mezunları ve öğrencileri, sosyoloji mezun ve öğrencileri, çocuk gelişim mezun ve öğrencileri, özel eğitim bölümü mezun ve öğrencileri, sınıf öğretmenliği mezunu ve öğrencileri, Türkçe öğretmenleri mezunu ve öğrencileri, okul öncesi öğretmenleri mezunu ve öğrencileri ve okul öncesi öğretmen mezunları ve öğrencileri bu sertifika eğitimlerine katılabilirler.

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Disleksi öğretmenliği sertifikası, bu konu üzerinde kurulan ve uzman eğitmenler ile yapılan bir eğitim programıdır. Bu eğitim programları üzerinde kurulmuş olan eğitim merkezlerinden 1 ay süren eğitim programı, uzaktan eğitim ve yüz yüze verilen eğitimler şeklinde yapılmaktadır. Eğitim ve eğitim sonunda yapılan sınavlarda minimum 50 başarı puanı alarak başarılı olanlar sertifikayı almaya hak kazanacaklardır.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Disleksi eğitmenliği sertifika programı ise disleksi eğitimi vermekte olan kurumlar ve üniversiteler ile iş birliği yapılarak uzaktan eğitim şeklinde verilen eğitimdir. Katılacağınız disleksi eğitici eğitimi sınavı sonunda ise e devlet sisteminde sorgulanabilen ve devlet üniversitesi onaylı disleksi eğitmenliği sertifikası sahibi olunacaktır.

Disleksi Eğitici Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onayı Disleksi Eğitmenlik Eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın