Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Disleksi Öğretmeni Nasıl Olunur?

Disleksi öğretmeni olmak için üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlar tarafından açılmış olan disleksi eğitici eğitimi sertifika programlarına katılmanız gerekmektedir. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile uzman kadro tarafından hazırlanan sertifika programına katılabilirsiniz. Bu eğitime katılmak için ilgili bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir. eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olarak sertifika almaya hak kazanılmalıdır.

Disleksi öğretmeni olduktan hemen sonra sizlerde çeşitli bazı kurumlarda istediğiniz gibi öğretmenlik yapabilirsiniz. Kursların genel sonunda bir adet sınav yapılmaktadır. Bu sınavı başarılı geçmeniz halinde artık siz de bir Disleksi eğitmeni olmuşsunuz demektir. Sizler de bu alanda başarılı olmak ve bireylere yardımınız dokunsun istiyorsanız sizlerde hazırladığımız kurs programlarına kayıt olarak Disleksi eğitmeni olabilirsiniz.

Disleksi Öğretmeni Kimler Olabilir?

Disleksi eğitmeni olabilmek için bazı üniversitelerin lisans programlarında mezun yada okuyor olmak gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse PDR, psikoloji gibi bölümlerden mezun olmak Disleksi öğretmenliğinin kursuna rahat bir şekilde katılmak için fazlası ile yeterli olacaktır. Şimdi kimler Disleksi öğretmeni olabilir onları size maddeler halinde sıralayalım;

  • Pdr mezunları ya da öğrenciler
  • Psikoloji öğrencileri ya da mezun olan bireyler
  • Sosyoloji mezunları
  • Çocuk gelişim mezunları
  • Özel eğitim öğretmenleri
  • Sınıf öğretmenleri
  • Türkçe dil öğretmenleri
  • Edebiyat öğretmenleri

Disleksi Öğretmeni Ne İş Yapar?

Disleksi öğretmenleri olmuş bireyler birden fazla birçok kurum ve kuruluş ile çalışma gerçekleştirebilir. Bu kurumlarda Disleksi eğitmeni olarak görev yapabilirler. Bu kurs sayesinde çok geniş bir istihdam alanı oluşturulmuştur. Bu sayede hem Disleksi olan bireylere yardım etmiş oluyorsunuz hem de kendinize artık bir eğitim hayatı adamış oluyorsunuz.

Disleksi Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Disleksi öğretmeni kurumdan kuruma göre farklı maaş almaktadır. Çalışma yıllarına bilgi birikimi ve tecrübesine göre kişilerin alacakları maaşlarda farklılık göstermektedir. Mesleğe yeni başlayanlar asgari ücret düzeyinde başlar. Çalıştığı kurumun özel yada kamu olması maaş etkili olmaktadır.

Disleksi Eğitici Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onayı Disleksi Eğitmenlik Eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın