Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Eğitim koçluğu sertifikası, eğitim koçluğu eğitimi sonunda gerekli başarının gösterilmesi sonuncunda alınan belgedir. Bir kişi eğitim koçu olmak istiyorsa bu öğrenci koçluğu sertifikasını alması gerekir. Öğrenci koçluğu eğitimi sayesinde birçok kişi bu sertifikayı alarak eğitim koçu olmaya hak kazanabilir. Ancak bu sertifikayı almak yeterli olmayabilir. Eğitim koçunun düzenli bir şekilde öğrencisini takip etmesi ve aynı zamanda onun gelişmesini sağlaması gerekmektedir. Bu sertifika üniversite onaylıdır. Bu sertifikayı aldıktan sonra ve gerekli şartları yerine getirdikten sonra eğitim koçluğu yapılabilir

Eğitim Koçluğu Sertifikası Kimler Alabilir?

Öğrenci koçluğu sertifikası kimler alır?  Eğitim koçu olmak isteyenler öncelikle eğitime katılıp eğitim sonunda başarılı olmaları gerekir. Bu sertifikayı almak isteyen kişinin öğrenciyle iyi iletişim kurması beklenir. Ayrıca empatik dinleme becerisine sahip olması gerekir. Peki, öğrenci koçluğu sertifikası kaç gün içerisinde alınmaktadır? Öğrenci koçluğu sertifikası almak isteyen kişiler 1 ay boyunca bir eğitime girerler ve daha sonra ise başarılı sonuçlar ortaya çıktığında bu sertifikayı almaya hak kazanırlar.

Öğrenci koçluğu eğitimine katılacaklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Öğrenci koçluğu yapmak isteyenler
  • Koçluk hizmeti vermek isteyenler
  • Öğretmenler
  • Özel öğretim kurumlarında çalışanlar
  • Öğrencilerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,
  • Herhangi bir eğitim kurumunda çalışanlar,
  • Öğrencilerle çalışan ve çalışmak isteyenler
  • Öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyenler

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

 Öğrenci koçluğu sertifikası almak için üniversiteler ve üniversite onaylı kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına katılmaları gerekir. Bu sertifika programları genellikle uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitimler ortalama bir ay sürmektedir. Bu kurslara kayıt olduktan sonra eğitim koçluğu sertifikası 1 ayın sonunda alınabilir. Eğitim koçluğu sertifikası alındıktan sonra öğrencilere eğitim koçu olarak hizmet imkânı sağlanabilir.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır?

Öğrenci koçluğu sertifikası almak isteyen öncelikle bu eğitimi veren kurumlara kayıt olmalıdır. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan eğitimlere internet üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Üniversite ve üniversiteye bağlı kurumlar tarafından düzenlenen sertifika programları sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olursunuz. Bu kurslara kayıt olduktan sonra belirli bir süre eğitim alınması gerekir ve eğitimin ardından ise yapılacak sınavda başarılı olunması halinde sertifika alınmaya hak kazanılır. Aşağı yukarı ortalama 1 ay boyunca eğitim görülür ve 1 ayın sonunda ise bu sertifika alınır.

Üniversite iş birliği ile alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursumuz bulunmaktadır. İletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar

Öğrenci koçluğu sertifikası sayesinde özel okullarda öğrenci koçluğu yapılabilir. Öğrenci koçu olan kişiler öğrencilerinin gelişimine katkıda bulunur ve düzenli bir şekilde öğrencilerini takip eder. Dersleri ile olan ilişkisine, arkadaşları ile olan ilişkisine ve hatta ailesi ile olan ilişkisine dikkat ederek onun her zaman gelişmesine yardımcı olur. Bu işi yapmak isteyen kişilerin ise kursa katılım gerçekleştirmesi ve bu sertifikayı alması gerekir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın