Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifika Programı

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifika Programı

Hasta kayıt kabul işlemleri sertifika programı, üniversiteler iş birliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programıdır. Katılacağınız hasta kabul  kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı hasta kabul sertifikası alınmaktadır. Alınan hasta kabul sekreterliği sertifikası ile devlet hastaneleri, özel hastaneler ve tüm sağlık kurumlarında hasta kabul sekreterliği yapabilir, hasta kabulü elemanı olarak çalışabilirsiniz.

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu Sertifika Eğitimi Nedir?

Hasta kabul sekreterlik kursu, tıp sekreterliği ve ya tıbbi sekreterlik kursları yerine hastanelerin hasta kabul ve hasta kayıt sekreterleri için zorunlu tutulan bir sertifika programıdır. Sektörde çalışmakta bulunan Hasta kayıt kabul görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için aranan bir şart olmaktadır.

Hasta kabul işlemleri kursu , hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde  çalışmakta bulunan hasta kabul işlemleri görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan görevlilerin çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır.

Hasta kayıt kabul İşlemleri kursu sonunda kursiyerlere kamu üniversitesi onaylı sertifikası verilir. Hasta Kabul Görevlileri, hasta karşılama, hasta yönlendirme, danışma hizmetleri vb hizmetlerin yürütülmesini sağlamaktadırlar. Hasta kabul iş ilanları ve iş imkanları yüksektir. Alacağınız hasta kabul sertifikası ile yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Hasta Kabul Kursuna Kimler Katılabilir?

Hasta kayıt kabul işlemleri sertifikasını kimler alabilir? Eğitime katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır. Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes eğitime başvurabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Hasta Kabul Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hasta kabul iş ilanları ve iş imkanları, Hasta kayıt kabul işlemleri sertifikasını alanlar;

– Polikliniklerde,

– Tıp Merkezlerinde,

– Sağlık Ocaklarında,

– Tıbbi laboratuvarlarda,

– Geriatri Merkezlerinde,

– Aile Hekimleri Yanında,

– Evde Bakım Merkezlerinde,

– Doktor Muayenehanelerinde,

– Diş Hekimi Muayenehanelerinde,

– Hastanelerde (Üniversite, devlet, dal, özel),

– Diğer Sağlık Personeli Muayenehanelerinde,

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Tıbbi Teşhis Amaçlı Laboratuvarlarda  vb. yerlerde çalışabilirler.

Hasta Kabul Sekreteri Kimdir?

Hasta kabul sekreteri , sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

Hasta Kabul İşlemleri Sekreteri Ne İş Yapar?

– Hasta kabulü, hasta çıkarılması, doğumlar ve ölümlerle ilgili bütün işleri yapmakla yükümlüdür.
– Hasta kabul yerinin temizliğini, düzenini sağlar.
– Kuruma yatırılan hastaların kabul evrakı ve kimlik belgelerini tetkik ederek künyelerini eksiksiz bir şekilde saptar ve hasta kabul defterine yazar.
– Herhangi bir nedenle istenen bilgileri veremeyecek durumda olan ve kimlikleri belirlenemeyen hastaların kimliklerinin saptanması için başhekime ve nöbetçi hekime bilgi verir ve tabelalarını çıkartarak hasta kabul defterine kayıt ettiği künyelerini aynen bunlara geçirir ve giriş evrakını da ayrıca saklar.
– Hasta kabul defterine hastaların ayrıntılı kimlikleriyle beraber giriş tarih ve saatlerini, geldikleri yeri ve açık adreslerini, hangi servise yatırıldıklarını, çıkardıklarında çıkış tarihleriyle protokol numaralarını, hastalık ve sonuçlarını (şifa, salah, haliyle, vefat) tabeladan naklen kayıt ve işaret eder.
– Ölenlerin gün ve saati ile cesetleri hakkında ne gibi işlem yapıldığını, kurumca nereye gömüldüklerini, ailesine teslim edilenleri ayrıca yazar.
– Hasta kabul defterinde her yıl protokol numarası birden başlayarak yeniden verilir.
– Kurumda doğum olduğunda, doğan çocuğun doğum günü ve saati, ana ve babasının adı ve soyadı ile tabiiyet ve dinleri, çocuğun cinsiyeti günü gününe servis protokol defterine kaydolunmakla beraber çıkışında bunlar kabul defterine işlenir.

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Hasta Hizmetleri,
– Randevu ve Kabul işlemleri,
– Sağlık Hizmetleri,
– Sağlık Mevzuatları,
– Sağlık Kurumu ve Personel Yönetimi,
– Sağlık Hizmetlerinde İletişim,
– Tıbbi Arşivleme,
– Doküman Hazırlama,
– Sağlık Kurumu Bilgi Yönetimi,
– Sağlık Meslekleri Etiği,
– Problem Çözme

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı Nasıldır?

-Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
-Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
-Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
-Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
-Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Hasta kabul işlemleri sekreterliği kursu sertifika eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 560 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Hasta kayıt kabul işlemleri sekreterliği eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Kurs Programına katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın