cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Ürün Fiyatı:
2500 TL 1500 TL
Kampanya
İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

İlişki ve evlilik danışmanlığı sertifika eğitimi, ilişki ve evlilik konularında çalışmanız için güçlü yöntem ve teknikleri öğreneceğiniz programdır. Uzaktan eğitim şeklinde katılacağınız programda ilişki ve evlilik danışmanlığı alanında uzmanlaşmış olacaksınız ve eğitim sonunda uluslararası geçerli üniversite onaylı evlilik ve ilişki danışmanlığı sertifikası sahibi olacaksınız.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Nedir?

İlişki ve iletişimin önemi her geçen artmaktadır. Hayatın hemen her alanında hedeflerine kolay ulaşan kişilerin ilişkilerini iyi yöneten kişiler olmuştur. İlişkilerini doğru yönetemeyen kişiler amaç ve hedeflerini gerçekleştirmede başarısız olmaları kaçınılmazdır.

Evlilik ve ilişki danışmanlığı, bireylerin ilişkilerinde kaliteyi yükseltmek ve daha kaliteli ilişkiler geliştirmesinde destek sağlamaktır. İki kişi arasında olması beklenen birliktelik ve bu birlikteliğe uygun şartların oluşturulması için kişilere destek olur. Bireyleri ilişkilerinin daha nitelikli bir düzeye ulaşması için iletişim konusunda bilinçlendirir.

Evlilik ve ilişki danışmanları kişilerin ilişkilerini farklı açılardan görmesi sağlanır. Oluşan farkındalık sayesinde danışanla birlikte kişilerin kötü ilişkilerinin sistemli olarak iyileştirilmesi, daha sağlıklı ilişkilerin geliştirilmesi çalışmaları yapılır. Gerektiğinde de bazı bazı ilişkilerin değiştirilmesi de yapılır.

İlişki ve evlilik danışmanlığı, bireylerin iletişim halindeki kişileri daha iyi tanımalarını ve bu ilişkilerinde farkındalık kazanmalarına sağlar. Karşılıklı güven ilişkileri geliştirmelerine, ilişki esnasında oluşan algı sürecini yönetebilmelerine, girişken davranışlar kazanmalarına destek olur. Ayrıca uyumsuzluk ve çatışmaları çözebilme becerileri kazandırırlar. Bireylerle ilişkilerinde iletişim geliştirmesi, empatik dinleme becerisi, doğru sorular sorabilmesi, sınır koyabilme ve kararlılık becerileri kazandırır.

Evlilik ve ilişki danışmanı, kişilerde kaygı ve stres yönetimi, öfke kontrolü, sıkıntılı insanlarla baş etme, uyumsuzluk ve çatışmaları çözebilmeye yönelik donanım oluşturur. Böylece bireyler kendilerini daha iyi tanır, daha sağlıklı ve bilinçli kararlar vererek kendilerine olan güvenlerinde gelişme sağlanır.

İlişki danışmanlığı, kişilerin kurdukları tüm ilişkilerinde denge kurabilmesini, uyumlu sağlıklı ilişkiler oluşturmasını destekler.

İlişki ve evlilik koçları ve danışmanları bu eğitim sonunda kendi ilişkilerini geliştirmeleri, kişilerle ilişkilerinde denge kurabilmesi, kaliteli ve etkili ilişkiler geliştirmelerini hayatlarının bir parçası haline getiren bir anlayışa sahip olurlar.

Evlilik ve İlişki Danışmanı Nasıl Olunur?

Evlilik ve ilişki danışmanı olmak için mesleğin gerektirdiği yeterlilik ve donanıma sahip olmak ve bu alanda üniversite iş birliği hazırlanmış evlilik ve ilişki danışmanlığı sertifika eğitimlerine katılmak ve sertifika almak gerekmektedir. Evlilik ve ilişki danışmanları, kontrollü, hızlı çözüm üreten, kendinden emin, diksiyonu iyi, hızlı cevap verebilen ve giyimi güzel olan kişiler olmalıdır.

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

İlişki evlilik alanlarında uzmanlaşmak isteyenler için hazırlanmış, kapsamlı eğitim içeriğine ve dokümanlara sahip eğitim programına katılım sağlamanız gerekir. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan ve güçlü yöntem ve tekniklerin öğretildiği eğitim sonunda üniversite onaylı evlilik ve ilişki danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Evlilik ve ilişki danışmanı kimler olabilir? Eğitim Programına;

 • Psikologlar,
 • Terapistler,
 • Aile hekimleri,
 • Aile danışmanlar,
 • Psikolojik danışmanlar,
 • Bir ilişkiye danışmanlık yapmak isteyenler,
 • Bilgi ve donanımını geliştirmek isteyenler,
 • Profesyonel koçluk ve danışmanlık hizmeti verenler,
 • Yeni bir koçluk ve danışmanlık alanı oluşturmak isteyenler,
 • İlişki ve evlilik danışmanlık alanında uzmanlaşmak isteyenler,
 • Başkalarının ilişkilerini geliştirmesine yardımcı olmak isteyenler,
 • Hizmet verdiği sektörde kişilerle ilişkilerini geliştirmek isteyenler,
 • Kendi ilişkilerinde danışmanlık almak isteyenler bu eğitime katılabilir.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Neler Kazandırır?

Kişilerin iletişiminin niteliği, yaşamının kalitesini belirler. İlişkilerde yaşanan sorunların çözülmesi için iyi niyete ve sorunun altında yatan süreçlerin iyi bilinmesine bağlıdır. İlişki ve evlilik koçluğu, koçluk programlarının temelini oluşturur.

Eğitme katılan bireyler bu eğitimler birlikte, tüm ilişkilerin sağlığını analiz eder ve ilişkisinin her aşamasındaki çiftlerle çalışabilir. Bireylerin ilişkilerini değerlendirmesi, çevresi ile ilişkilerini geliştirmesi, eş seçme, evliliğe karar verme, evlilik süreci ve evliliğe uyum sağlama, ayrılık ve boşanma gibi kriz durumlarında destek sağlayabilirsiniz. Kendinize yeni bir alan oluşturabilirsiniz.

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

- Evlilik ve ilişki ve danışmanlığı nedir?

- İletişim teknikleri

- Bireyleri tanıma teknikleri

- İlişiklerde farkındalık

- İlişkileri etkileyen sosyal ve çevresel etkiler

- Empatinin önemi

- İletişimde dinleme teknikleri

- Algı süreci yönetimi

- Temel yaklaşım kalıpları

- Sorun ve çatışma çözme

- Güven geliştirme

- Sen ben iletileri

- Aile yapısı

- Aile tipleri

- Aile özellikleri

- Aile içi iletişim

- Evlilik süreci ve evliliğe uyum süreci

- Aile ve çiftlere yönelik yaklaşımlar

- Günümüzde aile ve çiftlere yönelik yaklaşımlar

- İlişki ve evlilik destek sürecine yönelik yaklaşımlar

- Kriz yönetimi

- Kayıp ve yas süreci yönetimi

- Ayrılık ve boşanma süreci

- Aile içi şiddet

- Aldatma ve sadakatsizlik

- Stres yönetimi ve öfke kontrolü

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim 60 gün sürmektedir. Eğitime ait videolar ve  dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Kurs programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır.

Kurs Programına katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp