Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Kimler Montessori Eğitmeni Olabilir?

Kimler Montessori Eğitmeni Olabilir?

Kimler Montessori eğitmeni olabilir? Sorusunun cevabını belli kişilerle sınırlamak mümkün değildir. Bu alanda kendini geliştirip kariyerine yön vermek isteyen herkes Montessori eğitimi alıp eğitmenlik statüsüne erişebilir.

Bunun için tabii ki öncelikle Montessori eğitmenliği sertifika programını bitirip sertifika sahibi olmanız lâzımdır. Bu eğitimler online olarak gerçekleştirilir. Dolayısıyla internetiniz varsa her zaman, her yerde uzaktan eğitime katılım sağlayabilirsiniz.

Kimler Montessori Öğretmeni Olabilir?

Kimler Montessori Eğitmeni olabilir? Montessori eğitmen eğitimine katılabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

– Psikologlar

– Hemşireler

– Doktorlar

– Sosyologlar

– Çocuk gelişim uzmanları

– Aile danışmanları

– Anaokulu öğretmenleri

– Rehber öğretmenler

– Sosyal hizmet uzmanları

– Çocuk bakıcıları

– Branş öğretmenleri

– Kimler Montessori Eğitmeni Olabilir Tüm öğretmenler

– Çocuğunu iyi bir şekilde yetiştirmek isteyen ebeveynler

Özetle Montessori metoduna ilgi duyan herkes bu alana yönelik eğitim alabilir ve eğitmen olabilir.

Montessori eğitimi son derece kapsamlı bir modeldir. Bu nedenle eğitim paketleri aşamalı derslerden oluşur. Üniversitelerin işbirliğiyle gerçekleştirilen Montessori eğitmen eğitimi, video A senkron teknolojisiyle sunulur. Anlaşmalı üniversitenin gözetiminde verilen bu eğitim sonunda üniversite, katılımcılara Montessori eğitmenliği sertifikası verir.

Montessori Eğitmenliğini Kimler Uygulayabilir?

Kimler Montessori Eğitmeni olabilir? Montessori öğretmeni olmak isteyen kişilerin taşıması gereken en önemli kriterlerden biri Çocukları sevmektir. Ayrıca bu kişilerin çocuk gelişimi alanında tecrübeli olması gerekir. Aynı zamanda montessori eğitmenliği eğitimi ve sertifikası sahibi olması gerekir.

Montessori eğitmenliği sertifika programına katılarak montessori eğitmeni olabilirsiniz. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan eğitim sonunda e devletten sorgulanan sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim programına kayıt formunu doldurarak katılabilirsiniz. Eğitim detayları hakkında whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Montessori Eğitmeni Nedir?

Montessori; çocukların öğrenme kapasitesi, İlgi alanları ve karakteri doğrultusunda şekillenen bir eğitim sistemidir. Çocuğa özgür düşünme, bağımsız bir kişilik oluşturma ve hatalarını kabul etme konusunda farklılık geliştirir. Kimler Montessori Eğitmeni Olabilir

İşte; Montessori eğitim sertifikası almış ve Montessori yaklaşımını benimsemiş olanlara Montessori eğitmeni adı verilir. Kişiler, sertifika programlarını başarıyla bitirirlerse özel okullarda, kamu kurumlarında ve kuruluşlarında Montessori öğretmeni olarak göreve başlayabilir.

Kişilerin edinmesi gereken bu sertifika E-Devlet’ten de rahatlıkla sorgulanabilir. Üniversite onaylı olup eğitmenin Montessori alanında yetkin olduğunu gösterir.

Montessori Eğitmen Eğitimi Hangi Alanlarda İşe Yarar?

Sertifikalı eğitmenler kreşlerde, anaokullarında ve okul öncesi diğer eğitim kurumlarında görev yapabilirler. Özel sektörde de iş imkânları geniştir.

Bu eğitim sayesinde, topluma yararlı bireyler yetiştirebilecek bir Montessori öğretmeni olabilirsiniz. Çocukların gelişiminde büyük bir rol üstlenir, toplumun yarınını bugünden sağlam bir biçimde inşa etmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın