Size bir telefon kadar yakınız
05446449664

Kum Terapisi Eğitimi ve Sertifikası

899 TL
Kum Terapisi Eğitimi ve Sertifikası

Kum terapisi eğitimi , üniversiteler iş birliğinde ve gözetiminde gerçekleştirilen programdır. Kum terapisi eğitimi sonunda kum terapisi sertifikası verilmektedir. Kum terapisi eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Kum terapisi eğitimi 2020 güncel eğitimdir. Eğitim sonunda alınacak sertifika devlet üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü olarak sizlere ulaştırılmaktadır.

SON BAŞVURU 19 EYLÜL 2020 SAAT 23:59

marmara-akademi-universite

Kum Terapisi ( Sandplay ) Nedir ?

Kum terapisi , bireye iç dünyasını yansıtacak ve kendi sosyal gerçekliğini yansıtabileceği ve onarabileceği  kumdan bir dünya oluşturma fırsatı verir. 2 yaş ve üzeri tüm bireylerle ( yetişkinler, ergenler, aileler ) çalışırken kullanılabilir. Özellikle çocuklarla çalışırken kullanılan bir oyun terapi tekniğidir.

Yapılan çalışmalar kum terapisinin çocukların duygusal ve ilişkisel zorluklarını çözme ve travma tedavisinde etkili olduğunu göstermiştir.

Margaret Lowenfeld ve Dora Kalff ın ‘dünya tekniği çalışmasıyla Klein’in daha kolay çağrışımlar uyandırdığından çocuk terapi uygulamalarında kullandığı minik figürler uygulamasını sentezler. Oluşan bu tekniğe ‘ kum oyunu ‘ ( sandplay ) denilmiştir.

Kum Terapisi Malzemeleri Nelerdir ?

Kum terapisi malzemeleri ; kum, minik nesneler, su ve kum tepsisi veya kum masasıdır.

Kum Terapisinin Özellikleri

Kum oyunu çocukların kendi iç dünyaları ile iletişim kurmalarını hızlandırır ve kolaylaştırır. Yumuşak ve kinetik yapısı ile çocukları sakinleştirir ve duyularını uyarır. Böylece çocukların sözle anlatamadıklarını kum oyunu sayesinde ifade etmeye teşvik eder.

Kum oyununun sembolik dili vardır. Kum alanını yapılandıran çocuklar, figürleri oynatır ve konuşturur. Oyuncakların küçük ve çeşitli olması dilin kullanımını kolaylaştırarak oyunun dili olur.

Kumla oynarken çocuk dağıtır ve dağılır. Bu olay çocuğun içindeki kaosu ve sıkıntılı duygularını başka bireylere zarar vermeden deneyimlemiş olur. Bu süreç iyileşme sürecidir. Zamanla çocuk içindeki kaosun parçalarını anlatarak çözümler üretir. Bu sürece bilincin genişlemesi veya kişisel büyüme adı verilir

Kum tepsisindeki nesnelerle çalışan çocuklar, kendi başına bir şeyleri nasıl yapılandırabileceği konusunda deneyimler kazanır. Problemlere çözümler getirebildiğini görmeye başladığında, kendine güveni gelişir ve güçlenir.

Kum Terapisi Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

Psikologlar

Psikolojik danışmanlar

Aile danışmanları

Sosyologlar

Özel eğitimciler

Çocuk gelişimciler

Okul öncesi öğretmenleri

Sınıf öğretmenleri

Edebiyat öğretmenleri

Türkçe öğretmenleri ve diğer tüm öğretmenler

Alana ilgi duyan herkes katılabilir.

Eğitim Süresi ve Şekli

Kum terapisi eğitimi  , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi ve Saati : 30 Gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

-Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.

-Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

-Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

-Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

-Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Kum Terapisi Eğitimi Fiyatları

Kum Terapisi Eğitimi Sertifikası Ücretleri : Kampanya 1199 TL Yerine 899 TL

Ödeme Seçenekleri : Havale / Eft / Atm

Eğitim Bilgi Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın. 

× Whatsapp İletişim