Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Sertifika Kursu

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Sertifika Kursu

İnsanlığın en kadim yeteneklerinden bir diğeri de masal ve hikaye anlatıcılığıdır. Hikaye ve masallar yolu ile çocuklar geleceğe hazır olmuş olur ve geleceği inşa etmelerinde çocuklara bu yolla fırsatlar verilmiş olur. Günümüzde ise etkili bir biçimde eğitim yerleri başta olmak üzere sosyal her alanda masal ve hikâyelere oldukça fazla yer verilmiştir. Peki masal ve hikaye anlatıcılığı eğitimi nedir inceleyelim.

Ticari yaşamda da hikâyenin gücünü keşfetmiş olan kişilerin ikna amaçlı bu gücü kullandıkları yaygın bir biçimde gözlemlenmektedir. Hiçbir etkili söyleme yoktur ki içerisinde hikaye olduğu zaman sıkıcı olsun, anlaşılması zor olsun. Anlatımı kuvvetlendirmek, öğretici olmak ve dinleyen insanları bunaltmamak için en iyi seçim hikâyelerdir.

Eğitim durumları uzaktan öğretim imkânı ve tekniklerinin kullanımı sağlanarak, uzaktan eğitim alt yapısı içinde internet tabanlı bir biçimde gerçekleştirilir.

Eğitim materyalleri; videolar ve dokümanlardan meydana gelmektedir. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra uzaktan eğitim sistemine yüklü olarak sunulacaktır. Bireyler kullanıcı bilgileri ile günün istenilen saatinde istenilen kadar giriş yaparak eğitimi tamamlayacaklardır.

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Nedir?

Modern teknolojilerin yaşamımıza geniş yer edinmesi ile birlikte birçok disiplin iç içe görülmeye başlanmıştır.

Bir fizikçi aynı vakitte usta bir ressam olarak karşımıza gelirken meddahlık ve destan gibi farklı türleri içerisinde barındırmasına rağmen ön plana gelmeyen Masal ve Hikaye Anlatıcılığı, yine alt dallarından birisi olan masal ile bir bütün halindedir.

İkna kabiliyetinin ilerlemesin de rol alan Hikaye anlatıcılığı, büyüleyici bir konuşma yapabilmenin de yoludur.

Tecrübe ve bilginin sağlanmasında önemli bir rol üstlenen Masal Anlatıcılığı bu biçimde meydan gelmiş, iş hayatında da kısa zaman da kabul edilmiştir.

İletişim şekilleri içerisinde gösterilen Masal anlatıcılığı, kısa zamanda sosyal medya ağlarının da etkisi ile büyümüş, TEDX vb. oluşumları da ortaya çıkmıştır.

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Ne İşe Yarar?

Masal anlatıcılığı eğitimi ile çocuklara vereceğiniz ve anlatacağınız masal ve hikayeler sayesinde onların kafalarında oluşturacağınız karakter sayesinde onları geleceğe hazırlamış ve bir adım sunmuş olursunuz. Özellikle de böyle bir alana ilginiz varsa bir yandan kendinize gelir sağlarken bir yandan da severek işinizi yapabilirsiniz.

Kimler Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Alabilir?

– Yönetici olan bireyler

– Sosyal medyada içerik üreten kişiler,

– Satış ve pazarlama alanında yetkili uzmanlar

– Eğitimci kişiler

– Koçluk bölümünde kariyer programı yapanlar,

– Hizmet sunduğu firmada sık sık sunum hazırlayanlar,

– Yeni medya bölümünde hizmet sağlayanlar,

– Bu bölümde kariyer hedefi olan insanlar

Eğitim Neler Kazandırır?

Alacağınız masal ve hikaye anlatıcılığı eğitimi ile öncelikle hayatınıza ve yaşamınıza bir keyif katacağınız gibi bunun yanı sıra çocuklarla olmaktan keyif alacaksınız. Alacağınız eğitim ile kurs yerleri açıp işinizi severek yapmanın yanı sıra kazanç sağlayabilirsiniz. Ya da isterseniz ilgili alanlarda kendinize bir iş imkanı yaratabilirsiniz. 

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Masal Anlatıcılığı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın