Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Montessori Eğitmen Eğitimi Nedir?

Montessori Eğitmen Eğitimi Nedir?

Montessori eğitmen eğitimi, katılımcıların Montessori alanında zengin bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olmalarını sağlayan bir eğitim programıdır. Adaylar, eğitim süreci boyunca Montessori yönteminin bütün detaylarına hâkim olur. Hangi Montessori yöntemlerinin hangi yaş grupları için uygulanması gerektiğini öğrenirler.

Montessori materyallerinin ne işe yaradığı, nasıl kategorize edildiği, Montessori etkinliklerinin yapılışı hakkında ayrıntılı bilgi edinirler.

Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Montessori eğitmenliği sertifikası, Montessori öğretmeni olmak isteyen kişilerin alması zorunlu bir belgedir. Montessori eğitimi veren birçok kurum vardır. Bunlardan birine başvurup online kurslara katılım sağlayabilirsiniz. Uzaktan eğitimi bitirip sınavlara girebilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim sonunda alınan sertifikanın devlet ve üniversiteler tarafından kabul görmesi önemlidir.

Montessori Eğitmen Eğitimi Ne İşe Yarar?

Bu eğitim sayesinde kişiler, Montessori alanında yetkin hâle gelir. Danışmanlık ve eğitim merkezlerinde, özel okullarda, devlet okullarında, halk eğitim merkezlerinde Montessori öğretmenliği yapabilirler.

Montessori eğitmenlik eğitimi sonunda kazanılan sertifika üniversite onaylıdır. Sertifikalı bir eğitmen olarak anaokulunda, kreşlerde, diğer eğitim kurumlarında iş bulabilir veya özel sektörde işe girebilirsiniz.

Montessori Eğitmenliği Eğitimi Nereden Alınır?

Bunun için uzaktan eğitim veren kuruluşlara ve danışmanlıklara müracaat edebilirsiniz. Online derslere girmek suretiyle kendinizi geliştirebilir, eğitiminizi tamamladıktan sonra sertifika almaya hak kazanırsınız.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan Montessori Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak devlet üniversitesi onaylı e devletten sorgulanan sertifika alabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğitim detayları için whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Kimler Montessori eğitmen eğitimi alabilir? Diye merak ediyorsanız, bu konuda herhangi bir sınırlama olmadığını bilmelisiniz. Bu alana ilgi duyuyorsanız, Montessori eğitimi görmenizin önünde bir engel yoktur.

Montessori eğitmen eğitimini en çok tercih eden bazı meslek grupları şöyle sıralanabilir:

  • Çocuk gelişim uzmanı
  • Sosyolog
  • Doktor
  • Hemşire
  • Psikolog
  • Öğretmen
  • Aile danışmanı
  • Çocuk bakıcısı
  • Sosyal hizmet uzmanı

Montessori eğitmen eğitimi modeli oldukça kapsamlıdır. Bu yüzden eğitim paketlerinin içeriği aşamalı derslerden meydana gelir. Bu eğitimler sonunda çocuklara Montessori sisemi doğrultusunda nasıl yaklaşmanız gerektiğini bilirsiniz. Böylece onlara en doğru şekilde hitap edebilir; aktif, cesur, özgüvenli, saygılı bireyler yetişmesine yardımcı olursunuz. Ayrıca sınıf yönetimi stratejilerini öğrenir, pratik eğitim tüyolarından haberdar olur ve bunları profesyonel bir biçimde uygulayabilirsiniz. Montessori prensiplerine bağlı bir öğretmen olarak çocuklara ilgi alanları çerçevesinde modern bir eğitim verebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın