Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Montessori Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Montessori Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Montessori eğitmenliği sertifikası, belirli bir eğitim sürecinden sonra alınan ve Montessori öğretmeni olabilmek için gereken bir belgedir. Kişiler uzaktan eğitimi tamamlayarak sınavlara katılır ve yeterli puan aldıklarında Montessori sertifikası sahibi olabilirler. Bu sertifikalar üniversite onaylıdır. E-Devlet üzerinden sorgulama yapılarak da görüntülenmeleri mümkündür. Peki Montessori Eğitmenliği sertifikası nasıl alınır inceleyelim.

Montessori Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

Online olarak bu alanda eğitim veren birçok kurum mevcuttur. Bunlardan birine müracaat ederek kayıt olabilir, derslere katılım sağlayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Montessori eğitmen eğitimini tamamladığınızda sınavlara girersiniz ve yeterli bir puan alırsanız sertifika sahibi olabilirsiniz.

Bu eğitim genellikle sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, öğretmenler ve çocuk gelişim uzmanları tercih eder. Sosyologlar, hemşireler, doktorlar, aile danışmanları da Montessori eğitmenliği sertifikası almayı en fazla tercih eden meslek grupları içerisindedir. Çocuğunu iyi bir şekilde yetiştirmek isteyen ebeveynler de bu eğitimlerden yararlanabilir.

Montessori eğitmenliği sertifikası almak için yararlanacağınız eğitim programında birçok ders mevcuttur. Onlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  1. Alternatif ve geleneksel eğitim modelleri
  2. Montessori metodu ve felsefi temelleri
  3. Montessori eğitiminin amaçları
  4. Maria Montessori Yeni eğitim modeli
  5. Montessori metodunda gelişim evreleri
  6. Montessori eğitiminin kademeleri
  7. Montessori eğitiminin özellikleri
  8. Montessori öğretim ilkeleri

Montessori Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınır?

Çeşitli üniversiteler ve danışmanlık kurumları bu alanda hizmet verir. Bu kuruluşlara başvurarak Montessori eğitimi görebilir ve sertifika edinebilirsiniz.

Bazı kurumlar da MEB onaylı olarak hizmet verir. Montessori eğitimi sertifika programlarına internet üzerinden erişebilir, her an her yerde bu derslere katılım sağlayabilirsiniz. Böylelikle zamandan kazanır, eğitim sürecinizi daha pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Montessori eğitmeni olmak için montessori eğitmenliği sertifikası sahibi olmanız gerekir. Marmara Akademi Üniversite iş birliği ile alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan montessori eğitmenliği sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitime kayıt formunu doldurarak katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim hakkında sorularınız için whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Montessori Eğitmenlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu sertifika ile özel okullarda ve devlet okullarında eğitim verebilirsiniz. Danışmanlık merkezlerinde de çalışabilirsiniz. Hem ek gelir sağlayabilir hem de çocukların geleceğine büyük katkılarda bulunabilirsiniz.

Hangi yaş grubuna yönelik hangi Montessori eğitimlerinin uygulanacağını, hangi yöntemlerin ve materyallerin kullanılacağını bilirsiniz. Böylelikle onlara verimli bir eğitim sağlayabilir, kendilerine ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinde pay sahibi olabilirsiniz. Yetenekli, cesur, bağımsız, kendine güvenen, aktif, çevresine saygılı bireyler yetiştirirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın