Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Otizm Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Otizm eğitmenlik sertifikası, otizm eğitmenliği eğitimi sonunda alınan e devlette sorgulanan üniversite onaylı belgelerdir. Bu belgeye sahip olabilmek için öncelikle otizm eğitmenliği sertifika programları düzenleyen kurumların sertifika programlarına katılım sağlanmalıdır. Marmara akademi üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde hazırladığı sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim şeklide yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Otizm Eğitmenliği Sertifikası Kimler Alabilir?

Otizm eğitmenlik sertifika programına katılabilecek kişiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Çocuk gelişim uzmanları
  • Tüm branş öğretmenleri
  • Psikiyatristler/ psikologlar
  • Pdr mezunları
  • Eğitim fakültesi mezunları
  • Sosyal hizmet uzmanları
  • Sosyologlar

Otizm Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Otizm eğitmenlik sertifikası, eğitmenlerin otizmli çocuklara daha kaliteli bir eğitim vermesini amaçlayarak sunulan eğitimler sonucunda verilen sertifikadır. Sertifika alacak eğitmenlerin otizm eğitmenliği sertifikasına sahip olabilmek için eğitim programına katılmaları ve bu derslerin sonun yapılan sınavlardan başarılı olmaları gerekmektedir.

Sertifika almaya hak kazanan eğitmenler özel eğitim okullarında, özel eğitim rehberlik merkezlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, özel eğitim sınıflarında vb. yerlerde görev alabileceklerdir. 

Otizm eğitmenliği sertifikasına sahip eğitmenler, otistik çocuklara daha farklı ve çekici öğrenme ortamları sunarken aynı zamanda gerekli becerileri öğrenciye nasıl yapacağını öğretir. Bu eğitmenler aynı zamanda usta eğitici veya uzman eğitimci olarak çalışabildikleri gibi eve özel gereksinimli bireylerin bakım ve eğitimi alanında da çalışabilmektedirler.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Nereden Alınır?

Otizm eğitmenliği sertifikası nereden alınır? Otizm eğitmenliği sertifikasını üniversitelerin verdiği kurslardan da alabilirsiniz. Yalnız alacak olduğunuz eğitimlerin içeriklerini eğitimleri verecek olan eğitimcileri de iyi araştırmak gerekir.

Otizm eğitmenliği sertifikasını otizme eğitmenliği sertifika programı düzenleyen kurumlardan alabilirsiniz. Marmara Akademi üniversite iş birliği ile alanında uzman kadro tarafından hazırlanan sertifika programına katılım sağlayabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde internet üzerinden yapılmaktadır.

Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra sizlere gönderilecek kullanıcı bilgileri ile günün istenilen saatinde derslere giriş yapılarak istenilen kadar izlenerek eğitim tamamlanır. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanırlar. Alınan otizm eğitmenliği sertifikası e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifikadır.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Otizm Eğitici Eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın