Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Oyun Terapisi Eğitimi Veren Üniversiteler

Oyun Terapisi Eğitimi Veren Üniversiteler

Oyun terapisi eğitimi veren üniversiteler, bunu çevrimiçi ortamda düzenledikleri eğitim programlarıyla gerçekleştirir. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren uzun dönem eğitim merkezleri veya üniversiteye bağlı özel kurumlarda da bu eğitimleri alma imkânınız vardır.

Eğitimin ardından sahip olacağınız oyun terapisi sertifikası E-Devlet üzerinden sorgulanabilir. Söz konusu sertifika ile kendinize bu alanda kariyer fırsatları oluşturmanız mümkündür.

Oyun Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Bu konuda eğitim görmek istiyorsanız, önce gerçekten istediğinize emin olmanız gerekir.

  • Çocuklarla vakit geçirmeyi seviyor muyum?
  • Çocuk eğitimine ilgi duyuyor muyum?
  • Çocuklarla ne kadar iyi iletişim kurabiliyorum?

Bu gibi soruları kendinize yöneltmelisiniz. Çünkü oyun terapisi, sevmeden yapılabilecek bir iş değildir.

Öte yandan bu eğitimi alacak kişilerin farkındalığı yüksek, anlayışlı, empati kurma yetisine sahip bireyler olması gerekir.

Oyun terapisi kimler alabilir? Sorusunu belli nitelikleri taşıyan kişilerle sınırlamak mümkün değildir. Bu alana meraklı olan, kendini bu konuda geliştirip çocuklara fayda sağlamak isteyen herkes bu sertifika eğitimine başvurabilir.

Genellikle şu kişiler oyun terapisi eğitimi almayı daha fazla tercih eder:

  • Hemşireler
  • Doktorlar
  • Psikologlar
  • Pdr Mezunları
  • Sosyal hizmet görevlileri
  • Pedagoglar – Çocuk gelişim uzmanları
  • Çocuğunu daha iyi yetiştirmek isteyen anne-babalar

Oyun Terapisi Eğitimi Üniversite Onaylı

Üniversiteler tarafından onaylanmış sertifika programlarına katılım sağlayarak, bu sektördeki iş kapılarının size daha kolay açılmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü yukarıda da ifade ettiğimiz gibi resmi bir sertifikanız olacaktır. E-Devlet sisteminden sorgulaması yapılabilen bu sertifika, sizin oyun terapisi alanında gereken yetkinlik düzeyine ulaştığınızı belgeleyecektir.

Oyun terapisi eğitimi veren üniversiteler tarafından alınacak üniversite onaylı bu eğitim size, çocuklarla daha iyi ilişkiler kurmayı ve onların sorunlarını anlayıp çözüm bulmayı öğretecektir.

Oyun Terapisi Uzaktan Eğitim

Online eğitimi tercih ederek dilediğiniz her yerde, istediğiniz her zaman bu dersleri takip etme imkânına kavuşabilirsiniz. Eğitim, iş veya farklı bir nedenden dolayı yüz yüze eğitime katılma fırsatınız olmayacaksa, çevrimiçi eğitimlerle de aynı dersleri görebilirsiniz.

Uzaktan eğitimi tamamladıktan sonra gerekli sınavlara girersiniz. Bu sınavlarda başarı elde ederseniz 120 saatlik sertifikaya sahip olursunuz.

Oyun Terapi Eğitimi Fiyatları

Fiyatlandırma nerede eğitim aldığınıza, eğitimin süresine ve içeriğine göre değişir. Bu nedenle en doğru bilgiyi size ilgili danışmanlar verecektir.

Oyun Terapisi Sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan devlet üniversitesi onaylı oyun terapisi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Buraya tıklayarak eğitim programının içeriğini inceleyebilirsin kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın