Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Oyun Terapisi Sertifikası

Oyun Terapisi Sertifikası

Oyun terapisi sertifikası, kişilerin oyun terapisi eğitimi aldıktan sonra edindikleri bir belgedir. Çocuklara terapi eğitimi verebilmek için bu sertifikaya ihtiyaç vardır.

Bu sertifikaya sahip olan kişi, oyunları ve oyuncakları kullanarak çocukların iç dünyasındaki sorunları tespit edebilir ve bunları doğru yöntemlerle çözüme kavuşturabilir.

Oyun Terapisi Sertifikasını Kimler Alabilir?

Bu sertifikayı edinmek isteyen kişilerin çocukları seven, onlarla iyi ilişkiler kurabilen, empati yapabilen bireyler olmaları gerekir. Herkes bu eğitime katılabilse de, genel olarak aşağıdaki kişiler oyun terapisi eğitiminden yararlanmayı daha sık tercih eder:

  • Ebeveynler
  • Çocuk gelişimi uzmanları
  • Doktorlar
  • Psikologlar
  • Pedagoglar
  • Pdr
  • Sosyal hizmet uzmanları vb.

PDR, Sosyal Hizmetler veya Çocuk Gelişimi gibi bölümlerden mezun olan veya bu bölümlerde öğrenci olan kişiler oyun terapisi eğitimine başvurabilir.

Oyun Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu sertifika sayesinde çocuklarla daha iyi iletişim kurabilmeyi öğrenirsiniz. Onların sorunlarını kolayca anlayıp çözüm üretebilecek duruma gelirsiniz. Çocukların yaşadığı problemlere karşı farkındalığınız gelişir. Onlara daha yakın olabilir ve duygusal, sosyal, psikolojik açıdan daha sağlıklı yetişmelerine katkıda bulunabilirsiniz.

Oyun terapisi sertifikası yardımıyla kendinize bu alanda kariyer fırsatları oluşturmanız mümkündür. Özel eğitim kurumlarında, danışmanlık merkezlerinde, MEB onaylı kurumlarda veya üniversite onaylı merkezlerde oyun terapisi eğitimi verebilirsiniz.

Oyun Terapisi Sertifika Uzaktan Eğitim

Oyun terapisi eğitimi örgün veya çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Her zaman, her yerde uzaktan eğitime katılım sağlayarak dersleri takip edebilirsiniz.

Programı bitirdikten sonra sınavlara girer, o sınavlarda başarılı olursanız oyun terapi sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Oyun Terapisi Sertifikası Meb Onaylı

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurumda eğitim görürseniz alacağınız sertifika MEB onaylı sertifika olacaktır. Bu sertifikalar üniversitelerde ve devlette kabul görür. Ayrıca E-Devlet’ten sorgulanabilir.

Üniversite veya üniversiteye bağlı kurumlarda eğitim görürseniz alacağınız sertifika üniversite onaylı oyun terapisi sertifikası olacaktır. Bu sertifikalar üniversitelerde ve devlette kabul görür. Ayrıca E-Devlet’ten sorgulanabilir.

Oyun terapisi eğitimi 1 ay sürmekte ve 120 saatlik sertifika alınmaktadır

Oyun Terapisi Sertifika Ücretleri Ne Kadar?

Fiyatlandırma, eğitimin hangi kurumdan alındığına, örgün yada uzaktan eğitim olmasına ve toplam eğitim süresine bağlıdır. Kesin bilgi için ilgili kurumun eğitim danışmanlarına başvurabilirsiniz.

Oyun terapisi sertifika programına katılarak üniversite onaylı e devletten sorgulanan oyun terapisi sertifikası alabilirsiniz. Eğitim içeriğini incelemek için buraya tıklayabilir, kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın