Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

P4c Eğitimi Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

P4c Eğitimi Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

P4c eğitimi sertifikası, çocuklar için felsefe eğitimi veren yerlerde ilgili ders programlarına katılarak sınavlara girip edinebileceğiniz resmi bir belgedir. Bu sertifika ile P4c eğitimi verebilir, kariyerinizi bu alanda yapabilirsiniz.

P4c Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Çocuklar için felsefe eğitimi sertifikası almak istiyorsanız üniversitelere veya üniversiteye bağlı hizmet vermekte olan bir kuruma başvurabilirsiniz. Danışmanlık merkezlerinden de bu eğitimi alabilirsiniz.

Eğitim sonunda alınan sertifika, E-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilecektir. Yani edineceğiniz sertifika resmi bir nitelik taşıyacaktır.

Bu sertifikayı alabilmek için katılım sağlayacağınız eğitim programları size, P4c yönteminin nasıl uygulanacağını ayrıntılı olarak öğretir. Çocuklara bu konuda eğitim verebilecek bilgi kapasitesine ve yetkinliğe erişirsiniz. P4c eğitimi sertifikası

Felsefeyi pedagojik açıdan ele alan bu programlar; sorgulayan, meraklı, düşünen, öğrenmeye istekli çocuklar yetiştirmenize öncülük eder.

P4c’nin temeli Sokratik yönteme dayanır. Bu metot; çocuklara felsefi akımları, filozofların isimlerini ve görüşlerini öğretme hedefi taşımaz. Çocuklar için felsefe eğitimi ile amaçlanan şey, onları sorgulamaktan çekinmeyen, sebep-sonuç ilişkisi kurabilen, parçaya bakıp bütünü görebilen bireyler olarak yetiştirmektir.

Eğitimi ve Sertifika Nereden Alınır?

P4c eğitimi sertifikası nereden alınır? Çocuklar için felsefe eğitimi sertifikası, üniversitelerden yahut bir üniversiteye bağlı faaliyet yürüten kurumlardan alınabilir. Danışmanlık merkezleri de bu konuda eğitim verir.

Düzenlenen eğitim programları örgün veya online formatında olabilir. Yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitimi tercih ederseniz vakit sorununuz olmaz. Dilediğiniz her yerde internet üzerinden derslere katılım sağlayabilirsiniz.

Tabii ki hepsi bununla bitmez. Eğitim sonunda yapılan sınavlara girmeniz ve geçerli not almanız gerekir. Bu şekilde P4c eğitimi sertifikası sahibi olmaya hak kazanabilirsiniz.

P4c Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu sertifika sayesinde çocuklara felsefe eğitimi verebilecek düzeye gelirsiniz. Bu alanda kariyer yapabilir; etüt merkezlerinde yahut özel okullarda çalışma imkânı bulabilirsiniz.

Ayrıca kreşlerde ya da ana okullarında da iş bulma fırsatına sahipsiniz. Çocukların felsefeyle iç içe büyümesinde büyük rol oynayan P4c eğitmenleri, onların geleceğe bilim ve felsefe ışığında hazırlanmasını sağlar.

Çocuklarla aranız iyi ise, felsefeye de ilgi duyuyorsanız P4c eğitimi size hitap ediyor demektir. Vakit kaybetmeden ilgili kurumlardan birine başvurarak kısa süreli bir eğitimin ardından sertifikanızı alabilirsiniz.

Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başvurabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın